Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"



Cautare pe www.concursul-procopiu.ro






Etapa judeteana Iasi 2010
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii


Subiecte

     Lucrari scrise gimnaziu       Lucrari scrise liceu



Rezultate
CONCURSUL DE CREATIVITATE "ŞTEFAN PROCOPIU" (FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII)
Etapa judeţeană, 27 - 28 martie 2010, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VI-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr
90
Diplome acordate
1
Bobirna Petru-Costin
VI
Lic. Teor. "Stefan cel Mare" Hârlău
Sirbu Florentina
38
40
40
74
Pr
2
Chiorcea Andra
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
34
45
41
70
Pr
3
Matcu Mara
VI
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Postolache Magdalena
32
42
40
68
Ar
4
Tofan Alexandra
VI 
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Postolache Magdalena
39
35
40
68
Co
5
Ungureanu Matei
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
33
36
37
68
Co
6
Luca Octavian
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
33
39
36
66
Ar
7
Condurat Florin
VI
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
28
40
39
65
Ar
8
Bolohan Andra
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
28
39
35
64
Ar
9
Raducea Marin Andrei
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
34
32
38
64
Co
10
Cucu  George
VI
Lic. de Informatică "Gr. Moisil", Iasi
Smirnov Marius
26
44
41
63
Ar
11
Burdea Delia Gabriela
VI
Gr. Sc. Vlădeni
Largu Vasile
26
38
38
62
Ar
12
Cîrstean Vlad Bogdan
VI
Col. National Iasi
Apetrei Anca
26
39
35
62
Ar
13
Aghion Monica
VI
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iasi
Paraschiv Daniela
32
30
35
61
Co
14
Hreniuc Maria
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
22
35
34
61
Ar
15
Ouatu Iustin
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
23
35
32
60
Ar
16
Apostol Adina Catalina
VI
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
25
31
33
59
Co
17
Rezus Ioana 
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
23
34
36
59
Co
18
Bîrsan Alexandra Isabela
VI
Sc. "St. Bârsănescu" Iasi
Manole Maricica
28
31
39
58
Co
19
Carja Mihai
VI
Sc. "St. Bârsănescu" Iasi
Ciobanu Cătălina
26
33
33
58
Ar
20
Constantin Ioana
VI
Sc. "D.D. Pătrăscanu", Tomesti
Silvas Vasile
25
28
35
58
Co
21
Frunza Sebastian
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
25
30
35
58
Co
22
Gabaroi Andreea Petronela
VI
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
22
34
34
58
Ar
23
Mihai Catalin
VI
Lic. "I. Neculce" Tg. Frumos
Mateias Anca
21
32
29
58
Ar
24
Mititelu Ioan Alexandru
VI
Col. National Iasi
Apetrei Anca
29
31
36
58
Co
25
Stoica Mălin
VI
Sc. "St. Bârsănescu" Iasi
Ciobanu Cătălina
30
31
39
58
Co
26
Udatu Teodora
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
22
33
31
58
Ar
27
Ioanitoaiei Ionut
VI
Sc. Letcani
Andriescu Dorina
27
32
36
57
Co
28
Ploae Teodor
VI
Sc. "G. Cosbuc" Iasi
Magdalena Cahnita
24
32
37
57
Co
29
Sîrghe Eduard Matei
VI
Col. National Iasi
Apetrei Anca
25
34
36
57
Co
30
Cobzaru Petru Mihai
VI
Sc. "T. Maiorescu" Iasi
Juverdeanu Marinela
25
25
34
56
Co
31
Baciu Teodora
VI
Col. "R. Wurmbrand", Iasi
Gafencu Iuliana
21
28
32
55
Co
32
Cucoş Andrei
VI
Col. National Iasi
Apetrei Anca
25
21
27
55
Co
33
Florea Andreea
VI
Col. National Iasi
Apetrei Anca
31
26
32
55
Co
34
Mihalachi Laura
VI
Sc. cu cls. I-VIII Blăgesti Pascani
Berbece Lidia
34
24
33
55
Ne
35
Pinte Stefana
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
17
31
29
55
Ar
36
Sandu Mihnea
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
22
34
31
55
Ar
37
Tesoi Dragos Florin
VI
Sc. "I. Simionescu" Iasi
Petrisor Lacramioara
17
31
31
55
Ar
38
Cojocaru Stefan
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
26
24
30
54
Co
39
Lupascu Diana
VI
Lic. de Informatică "Gr. Moisil", Iasi
Smirnov Marius
21
30
29
54
Ar
40
Maftei Claudiu Ioan
VI
Sc. "St. Bârsănescu" Iasi
Manole Maricica
26
30
36
54
Co
41
Danielescu Teodor
VI
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
23
28
34
53
Co
42
Manolache Madalina
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
26
33
34
53
Co
43
Hreniuc Liviu Ioan
VI
Col. N. "M. Eminescu" Iasi
Magda Teodorel
22
27
32
53
Co
44
Baisan Razvan
VI 
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Postolache Magdalena
23
20
27
52
Co
45
Buciuleac Mara Catinca
VI
Col. National Iasi
Apetrei Anca
31
21
34
52
Co
46
Capsa Bogdan
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
24
27
31
52
Co
47
Coman Bogdan
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
31
27
24
52
Ne
48
Cucu Andreea
VI
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
24
27
33
52
Co
49
Prisacariu Georgiana
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
20
28
32
52
Co
50
Dimache Mihai
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Căltun Ioana
22
26
31
51
Co
51
Neagu Oana-Andreea
VI
Sc. "Al.I.Cuza", Podu-Iloaiei
Ecaterina Dobrinescu
23
23
31
51
Co
52
Moldovanu Teodora
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
22
25
31
50
Co
53
Tarnoveski Mădălina
VI
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
22
26
32
50
Co
54
Andrei Cristian Gabriel
VI
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
20
26
27
49
Co
55
Chirvăsuţă Elena Andreea
VI
Col. National Iasi
Apetrei Anca
25
25
29
49
Co
56
Comaniciu Alexandra Cosmina
VI
Lic. "I. Neculce" Tg. Frumos
Mateias Anca
24
22
31
49
Co
57
Istrate Alexandra
VI
Col. National Iasi
Rotaru Jean
23
25
31
49
Co
58
Boureanu  Iustin  Nicusor
VI
Gr. Sc. Vlădeni
Largu Vasile
19
23
26
48
Co
59
Cantimir Bogdan
VI
Sc. Normală "V. Lupu" Iasi
Popa Luminita
12
23
27
48
Co
60
Moraru Cristina
VI 
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Postolache Magdalena
22
20
32
48
Co
61
Pescaru  Victor
VI
Col. National Iasi
Apetrei Anca
21
32
25
48
Ar
62
Chifu Codrin
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
17
28
26
47
Ar
63
Gaspar Mona Gabriela
VI
Sc. "I. Simionescu" Iasi
Petrisor Lacramioara
19
22
28
47
Co
64
Iares Adrian
VI
Sc. "I. Simionescu" Iasi
Petrisor Lacramioara
20
19
30
47
Co
65
Nistor Ioana
VI
Sc. "V. Micle", Iasi
Machiu Ana
23
23
29
47
Co
66
Pavaloiu Cristian
VI
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
17
23
31
47
Co
67
Ungureanu Ecaterina
VI
Sc. "I. Simionescu" Iasi
Petrisor Lacramioara
17
25
27
47
Co
68
Stîngaciu Petru
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Căltun Ioana
18
24
28
46
Co
69
Adonicioaie Ana
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
20
19
28
45
Co
70
Burlacu Claudiu
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
20
25
30
45
Co
71
Popa Ioana
VI
Col. National Iasi
Apetrei Anca
25
25
35
45
Co
72
Popovici Gabriel
VI
Sc. "G. Cosbuc" Iasi
Magdalena Cahnita
22
23
28
45
Co
73
Amironesei Călin
VI
Sc. "St. Bârsănescu" Iasi
Ciobanu Cătălina
19
21
32
44
Co
74
Moscalu Stefan
VI 
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Postolache Magdalena
15
21
26
44
Co
75
Sandu Cristian
VI
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Asandulesei Elisabeta
21
19
30
44
Co
76
Tiron Teodora
VI
Col. National Iasi
Rotaru Jean
16
20
26
44
Co
77
Zbarnea Diana
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
16
18
24
44
78
Cornea Liviu Stefan
VI
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
17
22
28
43
Co
79
Croitoru Alexandra
VI
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
17
16
30
43
Co
80
Dinter Oliver
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
21
21
29
43
Co
81
Potoroaca Dragos
VI
Sc. Letcani
Andriescu Dorina
21
23
19
43
82
Simion Diana
VI
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
18
19
30
43
Co
83
Teodorescu Marius Iustin
VI
Sc. "I. Simionescu" Iasi
Petrisor Lacramioara
17
20
28
43
Co
84
Adavidoaiei Adelina
VI
Sc. cu cls. I-VIII Blăgesti Pascani
Berbece Lidia
22
20
28
42
Co
85
Catrinescu Alexandra
VI
Sc. "St. Bârsănescu" Iasi
Ciobanu Cătălina
17
19
24
42
86
Cuzuc Vlad
VI
Sc. "St. Bârsănescu" Iasi
Ciobanu Cătălina
14
18
26
42
Co
87
Fatah Sara
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
23
17
28
42
Co
88
Mocanu Robert Gabriel
VI
Sc. "C. Langa", Miroslava
Vecliuc Elena
18
21
27
42
Co
89
Burdun Claudiu Florin
VI
Sc. "I. Simionescu" Iasi
Petrisor Lacramioara
21
22
20
41
90
Ghitun Ioana
VI
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
23
19
29
41
Co
91
Matei Olivia
VI
Sc. " A. Russo" Iasi
Machiu Ana
18
15
26
41
Co
92
Ungureanu Ioana
VI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu", Iasi
Keller Mihai
15
18
23
40
93
Clapon George Cristian
VI
Sc. "C. Langa", Miroslava
Vecliuc Elena
15
17
26
40
Co
94
Răscanu Ioana Alexandra
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
14
18
26
40
Co
95
Ioniţă Mădălina
VI
Sc. "St. Bârsănescu" Iasi
Ciobanu Cătălina
15
15
23
39
96
Stanciu Cosmin Alexandru
VI
Col. National Iasi
Apetrei Anca
27
21
27
39
Ne
97
Condurachi Andreea
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Receanu Ionela
16
16
26
38
Co
98
Balan Teodora
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
13
13
21
37
99
Boicu Iulian
VI
Sc. " A. Russo" Iasi
Machiu Ana
14
16
23
37
100
Lozneanu Mihaela Andra
VI
Sc. "C. Langa", Miroslava
Vecliuc Elena
16
17
26
37
Co
101
Lupu Ana Malina
VI
Sc. "I. Simionescu" Iasi
Petrisor Lacramioara
15
12
24
37
102
Popescu Emanuel
VI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu", Iasi
Keller Mihai
11
15
21
37
103
Agape Andrei
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
14
9
21
36
104
Juverdeanu Eduard Gabriel
VI
Lic. de Inf. "Gr. Moisil" Iasi
Smirnov Marius
16
17
27
36
Co
105
Leonte Ruxandra Andreea
VI
Sc. "C. Langa", Miroslava
Vecliuc Elena
15
15
22
36
106
Neculau Natalia
VI
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iasi
Paraschiv Daniela
16
12
24
36
107
Negrei Paula
VI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu", Iasi
Keller Mihai
13
16
23
36
108
Pachef Ana-Maria
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
14
12
26
36
Co
109
Spiratos Dragos
VI
Col. National Iasi
Ouatu Andu
15
12
29
36
Co
110
Taga Stefan
VI
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
17
13
24
36
111
Colin Tudor
VI
Lic. de Inf. "Gr. Moisil" Iasi
Smirnov Marius
19
17
22
36
112
Abiculesei Elisei Gabriel
VI
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
22
15
22
35
113
Dumea Miruna
VI
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
13
20
20
35
114
Lupu Beatrice
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
15
16
24
35
115
Haras Gheorghită
VI
Sc. "V. Micle", Iasi
Machiu Ana
13
14
23
34
116
Aluculesei Vlad-Mihai
VI
Sc. "Al.I.Cuza", Podu-Iloaiei
Ecaterina Dobrinescu
11
12
20
33
117
Crivoi Andrei
VI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Teodorel Magda
20
25
16
33
118
Frunză Tudor
VI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu", Iasi
Keller Mihai
15
12
26
33
Co
119
Piu Claudiu Catalin
VI
Sc. "I. Simionescu" Iasi
Petrisor Lacramioara
13
18
15
32
120
Fotache Roxana
VI
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iasi
Paraschiv Daniela
15
12
24
31
121
Răileanu Andreea
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
16
17
22
31
122
Lungu Adelina Veronica
VI
Sc. cu cls. I-VIII, Horlesti
Vecliuc Elena
12
10
20
30
123
Bugalete Mihăită Daniel
VI
Sc. cu cls. I-VIII, Horlesti
Vecliuc Elena
12
11
20
29
124
Gimiga  Alina  Mădălina
VI
Gr. Sc. Vlădeni
Largu Vasile
17
15
21
29
125
Ionescu Alexandru
VI
Sc. "G. Cosbuc" Iasi
Magdalena Cahnita
17
14
19
28
126
Leizeruc Sabin-Dumitru
VI
Sc. "Al.I.Cuza", Podu-Iloaiei
Ecaterina Dobrinescu
10
10
20
28
127
Obreja Mariana
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
10
7
18
27
128
Atodiresei Irina
VI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu", Iasi
Keller Mihai
20
17
15
26
129
Boteanu Vlad
VI
Lic. de Informatică "Gr. Moisil", Iasi
Smirnov Marius
13
20
14
25
130
Radu Nicoleta
VI
10
10
16
24
131
Apetrei Roxana Ana Maria
VI
Sc. "I. Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
18
13
13
22
132
Iacob Marian Constantin
VI
Sc. cu cls. I-VIII, Horlesti
Vecliuc Elena
14
14
10
22
133
Butnaru Maria
VI
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
6
5
12
17
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Magdalena Cahniţă



CONCURSUL DE CREATIVITATE "ŞTEFAN PROCOPIU" (FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII)
Etapa judeţeană, 27 - 28 martie 2010, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VII-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr
90 
Diplome acordate
1
Constantin Diana
VII
Sc. "Al. Cel Bun", Iasi
Iulian Leahu
36
36
36
68
Pr
2
Butnărasu Robert
VII
Sc. "D.D. Pătrăscanu", Tomesti
Silvas Vasile
34
35
37
64
Pr
3
Amironesei Aura-Elena
VII 
Col. National Iasi
Apetrei Anca
25
27
29
57
Co
4
Frunza Cristian Alexandru
VII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Berbece Lidia
30
31
28
57
Ar
5
Talif Victor
VII 
Col. National Iasi
Ouatu Andu
24
23
26
55
Co
6
Apostol Marius Florin
VII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Berbece Lidia
32
30
32
54
Ne
7
Mucileanu Miruna
VII
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Cozma Violeta
31
28
27
54
Ne
8
Negruşer Tudor-Gabriel
VII 
Col. National Iasi
Apetrei Anca
25
27
24
54
Ar
9
Taralunga Alice
VII
Sc. cu cls. I - VIII Motca
Ungureanu Teodora
33
25
30
54
Ne
10
Tudose Laura
VII 
Col. National Iasi
Ouatu Andu
28
24
26
54
Ne
11
Berlea Dumitru-Vlad
VII 
Col. National Iasi
Apetrei Anca
28
31
30
53
Ar
12
Iosub Ştefana
VII
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
24
28
27
53
Ar
13
Olaru Mihai
VII 
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Postolache Magdalena
27
27
23
53
Ne
14
Căuneac Lola-Elisa
VII 
Col. National Iasi
Apetrei Anca
25
23
28
52
Co
15
Zaiţ Flavius
VII
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
22
28
28
52
Co
16
Grosu Georgiana Emilia
VII
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Asandulesei Elisabeta
25
27
21
51
Ar
17
Minea Horia-Octav
VII 
Col. National Iasi
Apetrei Anca
20
28
27
51
Ar
18
Sandu Mihaita
VII
Lic. Teor. "G.Ibrăileanu", Iasi
Alexandru Liliana
23
29
27
51
Ar
19
Perju Sânziana
VII
Col. National Iasi
29
31
25
51
Ar
20
Ulman Theodor
VII
Col. National Iasi
Ouatu Andu
29
33
25
51
Ar
21
Lupu Bogdan
VII
Sc. "T. Maiorescu" Iasi
Juverdeanu Marinela
24
25
24
51
Ar
22
Ciucalau Emilia
VII 
Lic. "I. Neculce" Tg. Frumos
Comaniciu Evelina
22
26
25
49
Ar
23
Imbrea Carina Diana
VII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Berbece Lidia
21
29
23
49
Ar
24
Ionita Alexandru
VII 
Col. National Iasi
Ouatu Andu
21
23
27
49
Co
25
Jalencu Diana
VII
Lic. Teor. "G.Ibrăileanu", Iasi
Alexandru Liliana
26
28
25
49
Ar
26
Naconecinii Tudor
VII 
Col. National Iasi
Ouatu Andu
24
26
19
49
Ar
27
Chirila Claudia
VII
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Asandulesei Elisabeta
23
25
18
48
Ar
28
Lupu Andrei Catalin
VII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Berbece Lidia
18
26
26
48
Co
29
Racu Vlad-Sebastian
VII 
Col. National Iasi
Apetrei Anca
28
27
23
48
Ne
30
Todi Ana Maria
VII
Sc. "T. Maiorescu" Iasi
Juverdeanu Marinela
19
22
23
48
31
Cojocaru Vlădut
VII
Sc. "I. Creangă" Iasi
Gârlagiu Gabriela
25
26
23
48
Ar
32
Calancea Georgiana
VII 
Col. National Iasi
Ouatu Andu
25
29
27
47
Ar
33
Tănase Livia
VII
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
23
26
24
47
Ar
34
Antonescu Andreea Irina
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Căltun Ioana
21
24
22
47
Ar
35
Hutuleac Petru
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
21
25
22
46
Ar
36
Stoica Stefan
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
20
27
25
46
Ar
37
Botosăneanu Ioana
VII
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
23
24
18
45
Ar
38
Crăciun Mădălina
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
24
28
21
45
Ar
39
Cristia-Avram Vlad
VII 
Col. National Iasi
Rotaru Jean
24
25
19
44
Ar
40
Drîmbă Iuliana
VII
Sc. "T. Maiorescu" Iasi
Juverdeanu Marinela
25
30
23
44
Ar
41
Ursache Georgiana
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
17
22
25
44
Co
42
Ciolan Teodora
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
21
21
19
43
43
Petrovici-Anghel Ilinca Alexandra
VII
Sc. Normală "V. Lupu" Iasi
Popa Luminita
24
24
19
43
Ne
44
Mazureac Bogdan-Andrei
VII 
Col. National Iasi
Apetrei Anca
24
24
18
42
Ne
45
Varteniuc Andrei
VII
Lic. Teor. "G.Ibrăileanu", Iasi
Alexandru Liliana
18
20
26
42
Co
46
Nedelcu Teodora
VII
Sc. "T. Maiorescu" Iasi
Juverdeanu Marinela
19
24
16
41
Ar
47
Farcas Iuliana
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
18
25
19
40
Ar
48
Macovei Paula
VII
Sc. "C. Langa" Miroslava
Vecliuc Elena
17
20
21
40
49
Stifiuc Ekaterina
VII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
19
22
23
40
50
Petris Cătălina
VII
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
19
20
27
40
Co
51
Nicola Delia
VII
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Cozma Violeta
17
23
13
39
52
Leonte Codrin
VII 
Lic. "I. Neculce" Tg. Frumos
Comaniciu Evelina
16
20
18
38
53
Puiu Sebastian
VII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Berbece Lidia
14
18
19
37
54
Simionescu Cristian
VII
Col. "R. Wurmbrand", Iasi
Hatescu Emilia
18
21
20
37
55
Vasilache Mihai
VII
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
15
23
14
36
56
Aporcăritei Mihaela Mădălina
VII
Sc. "C. Langa" Miroslava
Vecliuc Elena
16
19
16
35
57
Buzatu Claudiu
VII
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Asofiei Angela
17
18
13
34
58
Dobrea Raluca Mădălina
VII
Sc. "C. Langa" Miroslava
Vecliuc Elena
14
18
13
33
59
David Simona Georgiana
VII
Sc. "T. Maiorescu" Iasi
Juverdeanu Marinela
18
15
17
32
60
Pascal Irinel
VII
Sc. cu clasele I-VIII Heci
Hirean Alexandru
13
22
19
32
61
Țutui Rares Gabriel
VII
Sc. "I. Cantacuzino" Pascani
Berbece Lidia
11
19
19
31
62
Irimia Andreea Mihaela
VII
Sc. cu cls. I-VIII Horlesti
Vecliuc Elena
6
14
17
29
63
Samson Catalin
VII
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Asofiei Angela
13
16
14
29
64
Spiridon Andra
VII
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
13
17
13
29
65
Ciumasu Ilinca
VII
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
12
17
15
28
66
Mitru Carmen
VII
Sc. "T. Maiorescu" Iasi
Juverdeanu Marinela
10
15
15
28
67
Simion Cosmin
VII
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
13
14
21
28
68
Hociung Oana
VII
Sc. "D.D. Pătrăscanu", Tomesti
Silvas Vasile
10
15
14
27
69
Iftimi Loredana Georgiana
VII
Sc. cu cls. I-VIII Horlesti
Vecliuc Elena
7
11
15
27
70
Marcu Teodora Alexandra
VII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Berbece Lidia
17
10
12
27
71
Rusu Alex Tudor
VII
Sc. "T. Maiorescu" Iasi
Juverdeanu Marinela
9
17
15
27
72
Lucaci Eduard
VII
Sc. cu cls. I-VIII Horlesti
Vecliuc Elena
7
11
11
23
73
Maxim Andrei
VII
Sc. "G. Cosbuc" Iasi
Magdalena Cahnita
11
8
14
23
74
Anea Ana Maria
VII
Sc. cu cls. I-VIII Horlesti
Vecliuc Elena
8
12
11
19
75
Stan Mihăită Gabriel
VII
Sc. cu cls. I-VIII Horlesti
Vecliuc Elena
10
10
11
19
76
Frunză Ionut
VII
Sc. cu cls. I-VIII Horlesti
Vecliuc Elena
10
9
10
17
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Elisabeta Asăndulesei



CONCURSUL DE CREATIVITATE "ŞTEFAN PROCOPIU" (FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII)
Etapa judeţeană, 27 - 28 martie 2010, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasa a VIII-a
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Ei       50 
Pr
90 
Diplome acordate
1
Ilasca Paul-Filip
VIII
Col. National Iasi
Ouatu Andu
44
37
37
66
Pr
2
Călin David
VIII
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
46
32
34
58
Ne
3
Puiu Constantin Octavian
VIII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
34
34
24
58
Ar
4
Macovei Costel
VIII
Şc. "Şt. Bârsănescu" Iaşi
Ciobanu Cătălina
39
36
36
55
Ne
5
Ferariu Tudor
VIII
Col. National Iasi
Ouatu Andu
38
27
31
54
Ne
6
Iacob Robert
VIII
Sc. "G. Cosbuc" Iasi
Cahnita Magdalena 
32
24
25
53
Ne
7
Istrate Gianina
VIII
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
27
25
25
51
Ne
8
Puiu Ioan Alexandru
VIII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
20
22
21
51
Ar
9
Ghilan Mara
VIII
Col. National Iasi
Ouatu Andu
33
19
24
30
50
Ne, Ei
10
Lazanu Raluca
VIII
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
26
21
24
49
Ne
11
Prăjanu Ionuţ
VIII
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Dumitrache Coca
25
24
19
48
Ne
12
Ungureanu Silviu
VIII
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
25
21
22
46
Ne
13
David Diana
VIII
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
30
25
25
44
Ne
14
Buhu Vlad
VIII
Col. National Iasi
Rotaru Jean
28
18
23
43
Ne
15
Vicovan Sebastian
VIII
Col. National Iasi
Rotaru Jean
27
24
29
42
Co
16
Popovici Cosmin
VIII
Col. National Iasi
Rotaru Jean
22
20
27
39
Co
17
Băcăoanu Daria
VIII
Col. "C. Negruzzi" Iasi 
Ţura Mihaela
23
21
20
38
18
Ungureanu Anda Elena
VIII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
21
25
22
38
Ar
19
Bunduc Maria
VIII
Sc. "G. Cosbuc" Iasi
Cahnita Magdalena 
18
17
18
37
20
Moga Alexandru
VIII
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Postolache Magdalena
26
15
18
37
Ne
21
Costache Dan
VIII
Col. National Iasi
Ouatu Andu
15
12
16
35
22
Zamfirescu Anca
VIII
Sc. "D.D. Pătrăscanu", Tomesti
Silvas Vasile
12
15
15
25
34
Ei
23
Manolache Narcis George
VIII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
14
15
14
33
24
Greierosu Claudiu
VIII
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Postolache Magdalena
24
8
8
32
Ne
25
Matei Silviu
VIII
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Postolache Magdalena
14
15
14
31
26
Sandu Gabriel
VIII
Col. National Iasi
Rotaru Jean
17
12
16
31
27
Adochitei Cristian
VIII
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
16
17
19
30
28
Simion Raphaela
VIII
Col. National Iasi
Rotaru Jean
11
11
12
28
29
Butnariu Maria
VIII
Sc. "Iordache Cantacuzino" Pascani
Hirean Liliana
12
13
14
27
30
Florea Cristina
VIII
Sc. "B. P.Hasdeu", Iasi
Poastolache Magdalena
11
13
13
27
31
Gălătanu Laura
VIII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Săndulescu Valentina
16
14
16
26
32
Luchian Alexandru
VIII
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
13
17
8
26
33
Tuca Andreea
VIII
Sc. "G. Cosbuc" Iasi
Cahnita Magdalena 
13
15
12
26
34
Cuciureanu Iulian
VIII
Col. National Iasi
Rotaru Jean
12
9
11
24
35
Gherasă Diana
VIII
Sc. cu cls. I-VIII Horlesti
Vecliuc Elena
11
13
12
24
36
Scutaru Cristina
VIII
Sc. "G. Cosbuc" Iasi
Cahnita Magdalena 
13
9
10
24
37
Vararu Lavinia
VIII
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
13
16
17
24
38
Acatrinei Teodora
VIII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
12
10
12
24
39
Onofrei Vlad
VIII
Col. National Iasi
Rotaru Jean
7
11
14
22
40
Pătrascu Silviu Marian
VIII
Sc. cu cls. I-VIII Horlesti
Vecliuc Elena
10
7
13
22
41
Rotariu Maria
VIII
Lic. Teor."V. Alecsandri", Iasi
Partenie Doina Helene
7
7
12
20
42
Buguleti Adrian George
VIII
Sc. cu cls. I-VIII Horlesti
Vecliuc Elena
9
10
10
19
43
Chelaru Georgiana
VIII
Sc. "D.D. Pătrăscanu", Tomesti
Silvas Vasile
9
10
11
18
44
Tapu Petronela
VIII
Sc. cu cls. I-VIII Horlesti
Vecliuc Elena
5
8
10
17
45
Răileanu Bogdan
VIII
Sc. "O. Cazimir", Iasi
Largu Maria Sorina
6
9
9
16
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Vasile Silvaş



CONCURSUL DE CREATIVITATE "ŞTEFAN PROCOPIU" (FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII)
Etapa judeţeană, 27 - 28 martie 2010, Iaşi
Secţiunea LUCRĂRI SCRISE - clasele IX-XII
Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr
90
Diplome acordate
1
Anghel Theodor
IX
Col. National Iasi
Rotaru Jean
46
49
49
84
Pr
2
Grigoras Ioana
IX
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Koriloff Adam
43
50
50
83
Pr
3
Frunză Cosmin
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
42
43
42
77
Ar
4
Diaconu  Alecsandru
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
41
43
38
72
Ar
5
Merticariu Bogdan
IX
Col. National Iasi
Rotaru Jean
40
46
46
72
Co
6
Rotaru Monica
IX
Col. National Iasi
Ouatu Andu
35
39
40
68
Co
7
Arustei Adrian
IX
Col. National Iasi
Ouatu Andu
31
44
43
66
Ar
8
Carazan Vadim
IX
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Banu Viorel
29
41
40
66
Ar
9
Ilascu Razvan George
IX
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Banu Viorel
33
42
42
63
Co
10
Hodorog Andrei
IX
Col. National Iasi
Ouatu Andu
33
42
45
60
Co
11
Blagoci Vlad
IX
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Alexandru Liliana
32
35
32
59
Ar
12
Flueraru Bogdan Mihai
IX
Col. National Iasi
Ouatu Andu
32
40
34
56
Ar
13
Bernevic Elsa
IX
Col. National Iasi
Ouatu Andu
26
32
28
52
Ar
14
Prodan Alexandru 
IX
Col. National Iasi
Rotaru Jean
25
35
33
51
Ar
15
Colessa Andreea
IX
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
23
24
27
50
Ar
16
Catana Alexandru
IX
Col. National Iasi
Ouatu Andu
32
37
24
49
Ar
17
Marcu Catalin
IX
Col. National Iasi
Ouatu Andu
25
33
29
49
Ar
18
Ursu Andra-Mara
IX
Col. "C. Negruzzi", Iasi
Alexandru Liliana
20
29
28
49
Ar
19
Acsinte Marius Preda
IX
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Banu Viorel
25
32
25
44
Ar
20
Chiscariu Patricia
IX
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
18
21
24
41
Co
21
Padurariu Cristian
IX
Col. National Iasi
Rotaru Jean
19
22
24
41
Co
22
Ratoi Andrei
IX
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Banu Viorel
19
20
25
40
Co
23
Chirilă Mădălina
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Căltun Ioana
23
24
22
39
Ar
24
Paiu Delia Georgiana
IX
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Dumitrache Coca
13
23
16
36
Ar
25
Prodan Adrian
IX
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
27
27
23
35
Ne
26
Danciu Serban
IX
Col. National Iasi
Rotaru Jean
11
17
18
34
27
Cornea Tudor Claudiu
IX
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Banu Viorel
8
17
11
30
28
Dilă Delia
IX
Lic. Teor. "Al.I.Cuza" Iasi
Gabriela Foca
17
20
13
28
29
Bota Paul
IX
Lic. Teor. "Al.I.Cuza" Iasi
Gabriela Foca
19
13
15
27
30
Enea Tudor
IX
Col. National Iasi
Rotaru Jean
11
15
13
27
31
Grigoroaea Bogdan
IX
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Dumitrache Coca
19
13
15
27
32
Nita Stefan
IX
Col. Tehn. de Electronică si Telecomunicatii Iasi
Mertic Petru
7
15
14
26
33
Duca Daniel
IX
Col. Tehn. de Electronică si Telecomunicatii Iasi
Mertic Petru
12
15
10
23
34
Sofrone Georgiana
IX
Lic. Teor. "Al.I.Cuza" Iasi
Gabriela Foca
15
11
7
23
35
Stoian Elena
IX
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
5
14
10
23
36
Axinte Florin
IX
Lic. Teor. "Al.I.Cuza" Iasi
Gabriela Foca
16
14
14
20
37
Mihai Vlad Constantin
IX
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Dumitrache Coca
9
6
6
13


Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Pr       90 
Diplome acordate
1
Capatana Roxana
X
Col. National Iasi
Ouatu Andu
30
25
41
50
Co
2
Bors Radu
X
Col. National Iasi
Ouatu Andu
22
37
25
44
Ar
3
Tiba Bianca
X
Col. National Iasi
Ouatu Andu
19
22
20
35
Ar
4
Enachi Stefana
X
Col. National Iasi
Ouatu Andu
23
22
23
30
Ne
5
Pristavita-Mardare Constantin
X
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
11
11
19
29
Co
6
Berlea Smaranda
X
Col. National Iasi
Ouatu Andu
12
9
14
21
7
Chiscariu Sabina
X
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
13
12
10
19
8
Lumina Ionut
X
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
10
9
10
17
9
Neamtu Petronela
X
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
9
12
9
16
10
Rotariu Denisa Madalina
X
Lic. Teor. "Al.I.Cuza" Iasi
Foca Gabriela
8
8
7
13
11
Filip Andreea
X
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina
6
6
6
10


Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Ei       50 
Pr       90 
Diplome acordate
1
Radu Smaranda
XI
Col. Nat. "E. Racovită", Iasi
 
Ilinca Codrut
45
46
46
85
Pr
2
Sprincean Nicu
XI
Col. Nat. "M. Eminescu", Iasi
Receanu Ionela
44
43
44
83
Ne
3
Jalencu Victor
XI
Col. National Iasi
Anita Maria
42
42
40
80
Ar
4
Chiscariu Radu
XI
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
39
41
40
78
Ar
5
Nazare Bogdan-Adrian
XI
Col. Nat. "E. Racovită", Iasi
Anton Florin
41
41
42
78
Co
6
Cristea Ciprian
XI
Col. Nat. "E. Racovită", Iasi
 
Ilinca Codrut
36
36
35
40
75
Ei
7
Hutanu Eduard
XI
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
38
38
35
75
Ar
8
Buzincu Iulian
XI
Col. Nat. "E. Racovită", Iasi
 
Ilinca Codrut
36
33
35
72
Ne
9
Gaiginschi Emil
XI
Lic. Teor. "G. Ibrăileanu", Iasi
Ciocoiu Laura
34
34
32
72
Ne
10
Luchian Antonia
XI
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
26
26
28
62
11
Maftei Maria
XI
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
29
28
34
61
Co
12
Tarcan Iulian
XI
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
29
25
29
61
13
Olaru Laura
XI
Lic. Teor. "M. Costin", Pascani
Cazacu-Davidescu Ion
23
26
30
57
14
Cercel Constantin
XI
Lic. Teor. "Al. I. Cuza" Iasi
Gabriela Foca
33
26
26
53
Ne


Nr. crt.
Numele şi prenumele
Cls.
Şcoala/ Liceul, Localitatea
Profesor îndrumător
Ne   50
Ar   50
Co    50
Ei       50 
Pr
90
Diplome acordate
1
Frincu Andrei Catalin
XII
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Banu Viorel
34
33
39
64
Co
2
Budianu Andreia
XII
Lic. Teor. "G.Ibrăileanu", Iasi
Salaru Vasile
31
27
36
52
Co
3
Băinceanu Andreea
XII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
28
34
28
50
Ar
4
Hogas Iulian Iustin
XII
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Banu Viorel
23
31
30
48
Ar
5
Turcu Daniel
XII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
17
24
24
36
45
Ei
6
Ispir Aniela
XII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
19
26
26
41
Ar
7
Avadanei Oana Andreea
XII
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Banu Viorel
11
26
26
45
Ar
8
Ispir Anca
XII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
17
26
25
40
Ar
9
Condurache Ana Maria
XII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
18
21
22
39
10
Albu Raluca Maria
XII
Col. Nat. "M. Sadoveanu", Pascani
Banu Viorel
10
12
26
32
Co
11
Ciobanu Dragos
XII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
14
24
16
30
12
Chirilă Stefan Alexandru
XII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
12
12
18
22
13
Maier Monica
XII
Lic. Teor. "V. Alecsandri", Iasi
Smirnov Cristina 
8
10
13
19
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Marius Smirnov  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2013 Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro