Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2011
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii


Subiecte

     Grupuri de cooperare gimnaziu + liceu


Rezultate


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 26 - 27 martie 2011, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele VI-VIII
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător JV  50 Ar   50 Co    50 Pr     90  Diplome acordate
1 BLAGA TEOFIL, HARAGA RUXANDRA, MOGOŞANU ADELINA, ANDRIAN DIANA, ŢOCU ANDREI VIII Şc. „Al. Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 46 45 46 81 Pr
2 DRON DOMNICA, PODOLEANU ILIUŢĂ, COJOCARU CODRIN, ENACHE CODRIN, BĂRBĂCUŢĂ IOANA VII Şc. „Al. Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 45 43 44 78 Pr
3 ALUCULESEI VLAD, LEIZERUC SABIN, NEAGU OANA, SAMSON LOREDANA  VII Şc. „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 42 44 42 76 Pr
4 BOLOHAN SERGIU, BURLACU VALENTIN, CAZAMIR MIRUNA, TĂTARU RADU, PLEŞCA LIVIA VIII Gr. Şc. Vlădeni Largu  Vasile 41 41 41 73 Ar
5 BANDUR ALEXANDRA, CRĂCIUNEANU LUCIAN, HANU GEORGIANA, PAVEL IULIANA  VIII Şc. „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 40 41 40 71 Ar
6 ŢAGA IRINA, CONŢESCU ADELINA, PLEŞCA DIANA, LĂPUŞNEANU FABIAN, SÂRBU ALIN VI Şc. „Al. Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 40 39 39 70 JV
7 BODEA IOANA, FILIP ŞTEFANA, ATASIEI DIANA, DIAC RALUCA, FĂDUR MĂDĂLINA VII Şc. „Al. Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 41 39 40 70 JV
8 CHEAN TEONA, TACHE ROXANA, GĂLĂŢEANU RALUCA. FATTAH TANO, DONOS MĂDĂLINA VIII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 41 38 40 69 JV
9 OLARIU  GEORGE, FLIURTZ  ŞTEFAN, STREJAC PATRICIA, ZABULICĂ ŞTEFAN, ZAHARIA P VIII Şc. „M. Codreanu” Iaşi Lazăr Aurora 38 39 39 68 Ar
10 MIHALACHE BIANCA, MURGOCI BIANCA, SPIGHEL MARIA, VIERU ŞTEFAN, MUNTEANU COSMIN VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 37 36 36 67 JV
11 TĂTARU MĂDĂLINA, PLEŞCA DIANA, IVAN ANASTASIA, IACOMI ŞTEFAN, MIHAI LUCIAN, JUNCU ŞTEFANIA VI Şc. „Al. Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 39 38 39 66 Co
12 ŞTIFIUC EKATERINA, CRĂCIUN MĂDĂLINA, FARCAŞ IULIANA, URSACHE DIANA, CHIBICI BIANCA VIII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 36 37 37 66 Ar
13 HANDREA  ŞTEFAN,  STRATON CONSTANTIN,  PRICOP  ŞTEFAN, SOLOMON  ROBERT VII Şc. „M. Codreanu” Iaşi Lazăr Aurora 37 37 37 65 Ar
14 NIŢĂ ANA, IPATE CAMELIA, ILIE PAUL, ILIE PAULA VI Şc. „Al. Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 36 33 36 61 Co
15 ROTSCHING MATTHIAS, ŞERBAN VLAD, DIAC TUDOR, HRISCU GEORGE, HUŢANU GABRIEL VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 35 35 33 61 Ar
16 CALANCEA SEBASTIAN, HUŢULEAC PETRU, URSACHE GEORGIANA, BĂIETU CARMINA, POPA EDUARD VIII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 33 33 34 60 Co
17 PENELEA LUCIAN, ANGHELUTA BIANCA, SECARA SERBAN, BIZDAGA DRAGOS, MACOVEI RARES VII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Asăndulesei Elisabeta 33 34 32 59 Ar
18 PACURARU CODIN, VIERIU CRISTIAN, AIRIMITOAIE MALINA, NISTOR DANIELA,TINCU TEODORA VII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Asăndulesei Elisabeta 32 32 33 59 Co
19 GROSU GEORGIANA, HOLICOV ANDREI, IONESCU ALEXANDRU VIII Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Asăndulesei Elisabeta 34 32 33 59 JV
20 RADU VLAD-CONSTANTIN, FLOROIU EDUARD, BÂRLIGA ANDREI VI Şc. „I. Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 34 34 31 57 JV
21 TOMA ALEXANDRU. AGAFIŢEI RĂZVAN, BALLA CĂTĂLINA, BĂLŢATU ALEXANDRA, DIMITRIU LIVIA VI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 33 33 31 55 JV
22 MANOLACHE THEONA, GHEORGHITA MADALINA, ODAGERU CRISTINA, RAILEANU ANDREEA,  RUSU ALEXANDRA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Partenie Doina 31 29 31 51  
23 RĂŞCANU IOANA, AGAPE ANDREI, PACHEF ANA MARIA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 28 29 27 48  
24 COZIANU TEODOR, COZMA ANDREEA, MAZILU ANA MARIA VI Şc. „B.P. Haşdeu" Iaşi Postolache Magda 27 25 28 46  
25 BLĂJUŢĂ DIANA, CRACANĂ ŞTEFANA, COSTOAEA TRAIAN VII Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Smirnov Marius 24 21 21 36  
26 LUPU BEATRICE, FATTAH SARA, OBREJA MARIANA, RĂILEANU ANDREEA, MOLDOVAN TEODORA VII Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 21 20 21 34  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Adriana Amaziliţei



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 26 - 27 martie 2011, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele IX - XII
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător JV  50 Ar   50 Co    50 Pr     90  Diplome acordate
1 CALFA ALEXCANDRU, GRIBINCIA VERONICA, LUNGU OANA,  MITROFAN LAURA, BERECHET IOANA X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Călţun Ioana 43 44 43 78 Pr
2 AMARIEI IONUŢ, MIRON ANDREI, CIOBANU GEORGE, STAN IUSTIN, MOISII COSMIN X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 44 42 42 76 Pr
3 GEORGESCU ANA MARIA, FLOREA IOANA, COJOCARU VERONICA, BURCIU SERGIU, GABURĂ CEZAR X Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian 41 42 41 74 Ar
4 ARHIRE DENISA, CIBOTARI ELISAVETA, MORARU ALEXANDRA, NEAMTU ALEXANDRA, MANOLE LORENA X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Călţun Ioana 40 41 41 74 Ar
5 ANDRIESCU DANA, COMAN IRINA, TODERICA MIHAI, FAUR IRINEL, ANTOHI ŞTEFAN XI Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 40 40 41 73 Co
6 BUNDUC DUMITRU-DORU, SAVA MIHAI-CRISTIAN XII Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Baban Daniela 41 40 40 73 JV
7 FURNICĂ ANTONIO, ONOFREI MARCEL, PARASCAN IULIAN, MACOVESCHI VICTOR, ILIE RADU, MORĂRESCU ANDREI XI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 41 40 40 73 JV
8 NECHITA BOGDAN, BENCHEA IONUŢ, OPARIUC ŞTEFAN, BOTOC CRISTINA, STĂNESCU IOANA X Col. Naţ. „M. Eminescu” Iaşi Grindei Luiza 39 40 41 72 Co
9 BLAGOCI VLAD, NICA ŞTEFAN, STRUNGARU MARA, EPURE ALEXANDRU, MIRON TUDOR X Col „C. Negruzzi” Iaşi Alexandru Liliana 41 39 40 72 JV
10 ANASTASIEI ANCUŢA, CHIŞCARIU SABINA, LUMINĂ IONUŢ, NEAMŢU PETRONELA, EPURE LUCIAN XI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 41 37 41 71 JV
11 ADOCHIŢEI CRISTIAN, LUCHIAN ALEXANDRU, TIRON RAMONA, VASLUIANU ANA IX Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 39 39 41 71 Co
12 LEŢCANU CEZARA, MELINTE ANDREEA, BOARIU SORINA,  CHIRILĂ MĂDĂLINA XI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 41 37 41 71 JV
13 BOTEZATU PAULA, COSUTA MATINA, CRUCEANU EVA, SIRGHIE LAURA IX Col. „C. Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 39 40 39 70 Ar
14 LUPU ELENA, DOROBĂŢ TUDOR, STOICA DIANA, HONCU ANDREI, GHIOC TEODORA XII Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 37 38 38 69 Ar
15 TIRPESCU COSMIN, LEORDĂ VLAD, CĂRĂBUŞ RADU X Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Baban Daniela 37 39 39 69 Ar
16 CHIRILĂ ALEXANDRA, MIRON GEORGE, LEONTE DANIELA, FILIP ANDREEA, CIOBANU LUCIAN, DÂRDĂRĂ MĂDĂLINA XI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 38 37 37 68 JV
17 BRANISTE FLORIN, SUCUREI CLAUDIA, VITEL ANDREEA, POPOVICI NICOLAE, CIOBANITA GEORGE IX Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Partenie Doina 39 37 38 68 JV
18 BĂLĂNICI LAURA, BURDEA ALEXANDRU, BUTNARU LAVINIA, TOFAN GHEORGHE, SPĂTARU GEORGIANA IX Gr. Şc. Vlădeni Largu  Vasile 37 37 38 68 Co
19 CORNEA TUDOR, ILINCA MĂDĂLINA, ISACHI DENIS, UNGURUNCIUC CARMEN X Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Banu Viorel 37 38 37 68 Ar
20 CHIŞCARIU PATRICIA, COLLESA ANDREEA, JITARU ANDREI, PRODAN ADRIAN X Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 38 38 38 68 Ar
21 ACATRINEI TUDOR, ALUPULUI MONICA, CODREANU CRISTINA, LUCA EMILIA XI Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 38 38 38 68 Ar
22 FRUNZĂ COSMIN, VOICULESCU SORIN, NECHITA ARMAND, DIACONU ALEXANDRU, AŞTEFANEI ALEX X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 38 36 39 67 Co
23 FURTUNĂ INA, IFTENE GEORGIANA, SAVCIUC ANATOLIE, ŞURUBARU PETRONEL, DORNEANU ANDREEA X Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 38 36 37 67 JV
24 LUCA PAULA, FRUNZĂ MONICA, CUCEAN MARINA, DUCA VASILICA, IORDACHE ANDREEA X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 37 36 36 67 JV
25 CREŢU MANUELA, MARDARI CRISTINA, STOIAN ELENA, TUPILUŞ DIANA, PURICE GABRIEL  X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 36 37 37 66 Ar
26 CURELARIU IONUŢ, FOCA VICTOR, LEFTER SIMON, RUSU CLAUDIU, TIGAERU CLAUDIU XI Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 37 36 37 66 JV
27 IRIMIA ANTONIA, CANTEMIR AMALIA, BREZULIANU RĂZVAN X Col. Naţional Iaşi Ouatu Andu 36 36 38 66 Co
28 STEFAN LIVIU, OLARU STEFAN, HAU ANCA, APRISTAVITEI GEORGIANA, BISTRICEANU ADINA XI Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Bogza Feldioara 36 36 36 66 JV
29 AVASILCAI ALEXANDRU, BÎRDAN ANTONELA, ROŞU JUSTIN, SAMSON SILVIU, ARGEANU LAVINIA X Col. Teh. „Gh. Asachi” Iaşi Amancei Vitoria 38 36 37 65 JV
30 HURDUBAIE OVIDIU, SOROCAN IOANA, FLOREA MĂDĂLINA, ANIŢEI ANDREEA X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 35 37 35 65 Ar
31 CARARE MARIA, DUMITRACHE ALEXANDRA, GHEŢĂU LAURA, LAZĂR MĂDĂLIA, NECHITA CRISTINA X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Călţun Ioana 36 37 36 65 Ar
32 CRIŞU DRAGOŞ, TIRON VLĂDUŢ, ZAHARIA DAVID-DAN IX Col. Naţ. "G. Ibrăileanu" Iaşi Keller Mihai 34 35 35 64 Ar
33 POPA RĂZVAN, DOHOTARU ŞTEFAN, MANEA SORIN, CHIRICA CODRIN X Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian 36 37 33 64 Ar
34 SCARLAT BIANCA, ALUPOAIE ELENA, BOLEA IULIANA, BUCŞĂ MĂDĂLINA X Col. Naţional Iaşi Aniţa Maria 33 35 36 64 Co
35 TROFIN COSMIN-MIHAI, MACOVEI ŞTEFAN, OLTEAN RAREŞ, VIERU ANDREEA, CĂTANĂ ANDREI X Col. Naţ. "G. Ibrăileanu" Iaşi Şalaru Vasile 36 34 36 64 JV
36 NIŢĂ ELISAVETA, BUCA ŞTEFAN, GHEORGHIU ION, CAUNICA GEORGE, ASOFIEI MĂDĂLINA XI Col. Teh. de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 37 36 37 64 Co
37 ANGHEL ADRIAN, GRIGORAŞ GEANINA, SECRIERU MIHAELA, PINTILIASA IONUŢ IX Lic. Teor. „M. Costin" Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 35 36 35 64 Ar
38 BERLEA ALEX, DIMITRIU DRAGOŞ, ROZMARIN VLAD, DAVID PATRIZIA, SANDU IOANA XI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 36 35 35 64 JV
39 DRĂGAN IOAN, ALBERT MARIAN, ILIESCU ŞTEFĂNEL IX Col. Agricol şi de Ind. Alimentară „V. Adamachi” Iaşi Machiu Ana 36 35 34 63 JV
40 PRICOP ŞTEFANIA, BĂLŢATU TEODORA, BOLOHAN ROXANA, MATASARIU CLAUDIA, MOGA RALUCA, CRĂCIUN MĂDĂLINA X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 35 34 36 63 Co
41 IONESA ALIN, MAXIM COSMIN IX Col. Agricol şi de Ind. Alimentară „V. Adamachi” Iaşi Machiu Ana, Dascălu Feicia 31 34 33 62 Ar
42 MANOLE ALEXANDRA, CHIRICA ANCA, MOCANU GEORGIANA, PĂLIMARU IOLANDA X Col. Naţ. „M. Eminescu” Iaşi Grindei Luiza 32 34 34 62 Co
43 GAIGINSCHI EMIL, HOLBAN ANDREI, AXINTE ALEXANDRU XII Col. Naţ. "G. Ibrăileanu" Iaşi Ciocoiu Laura 35 34 35 62 JV
44 BUTA ALEXANDRU, GHERASIM LIDIA, STAN IUSTINA, STATE VLAD, ZAMISNICU ROBERT IX Col. „C. Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 34 35 37 62 Co
45 GUZU MIRUNA, IAŢU CORNELIA, RÂPCEANU IOANA X Col. Naţional Iaşi Ouatu Andu 34 33 36 61 Co
46 STANCIU ŞTEFAN, IORDACHE RĂZVAN, DAN CONSTANTIN, DELOIU FLORIN, CODREANU ANDREI, PAL SERGIU XI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 35 34 35 60 Co
47 POPA IONUŢ, CUCOŞ ANDREI, ANTOHI MARIUS, SURUGIU ŞTEFAN IX Lic. de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian 33 33 32 60 JV
48 IOLLE IOANA, SONEA MIHAELA, VĂTĂJANU LAURA, RĂSIPANU DIANA, MACOVEI FLORENTINA X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 33 33 34 60 Co
49 TULBURE ANDREEA, MUSTAŢĂ ANDREEA, IVAŞCU DANA, DOROBĂŢ IOANA X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 34 32 34 60 JV
50 BUZNEA GABRIELA, MAHU ALEXANDRA, CIOFU ALEXANDRU XI Lic. Teor. „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 35 33 34 60 JV
51 CEOBANU ANDREI, CUSMULIUC CIPRIAN, RUDICA MARIA, SAVA CLAUDIA, SUHANI STEFAN IX Col. „C. Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 29 33 33 59 Co
52 ARICIUC ROXANA, BOBU CODRIN, NOVAC AURELIA, PETRACHE-TOMA ALEXANDRA, STRĂTILĂ ANCUŢA XI Col. „C. Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 31 32 34 59 Co
53 IACOB ANDREI, ILIE CRISTIAN, OLTEANU ANDREI IX Col. „C. Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 33 31 32 58 JV
54 GRIGORAŞ IOANA, TEMNEANU ALEXANDRU,  SÂRBU ALEXANDRU X Col. „C. Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam  33 32 33 58 JV
55 MANOLE SORINA, SPÎNU EVELYN, CIJOV VITALIE XII Col. Naţ. "G. Ibrăileanu" Iaşi Ciocoiu Laura 32 30 34 56 Co
56 TAMAŞ ŞTEFAN, BURDUJA PETRU-CRISTIAN, MOHAMED ALI ADNAN, CREANGĂ ALEXANDRU, TOMA BEATRICE X Col. Naţ. „M. Eminescu” Iaşi Grindei Luiza 31 30 32 55 Co
57 IOSIFESCU GEORGIANA, MIHU MARIA, ZOTA BIANCA, ROŞU ŞTEFANA, BÂRSAN DIANA XI Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 31 29 30 54 JV
58 BALAN RALUCA, BULEU ALINA, HUŢANU RĂZVAN, PLEŞCA SIMONA, PRECUB IULIANA X Col. Naţ. „M. Sadoveanu” Paşcani Banu Viorel 29 31 30 54 Ar
59 DONES ADRIAN, OPRIS VLAD, VOICU MARIA, SIMION ALEXANDRU IX Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Partenie Doina 27 28 28 51  
60 DOMNARU ELENA, LUPU MIHAELA, CREANGĂ DIANA, TEODOROVICI DIANA, MATEI SÂNZÂIANA X Lic. Teor. „V. Alecsandri” Iaşi Smirnov Cristina 24 23 23 40  
61 PANTILIMONESCU THEODOR, MATASĂ RĂZVAN, CONSTANTINESCU DIANA IX Col. „C. Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 19 19 23 35  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Petronela Drăgoi  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)      Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
Realizatori: prof. Mihai Keller(Iasi), prof. Irina Frunza(Iasi), prof. Adriana Amazilitei(Iasi), prof. Magdalena Postolache(Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro (http://www.mxhost.ro)