Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2012
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii


Subiecte

     Tehnici de laborator gimnaziu      Tehnici de laborator liceu


Rezultate


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea TEHNICI DE LABORATOR- FIZICĂ - clasele VI-VIII
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       50  Pr     90 Diplome acordate
1 Goldenberg David, Gruia Călin, Moisanu Ştefan VI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 49 42 50   81 Pr
2 Ciobanu Teofil-Constantin, Mocanu Andrei-George, Melinte Alexandru-Gicu VI Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 37 44 45   76 Ed
3 Aioanei Diana, Arghire Ana-Maria, Lupu Adelina VI Colegiul Naţional Iaşi Apetrei Anca 36 38 42   72 Ed
4 Crăciun Cătălin, Florea Mădălin, Răileanu Andrei VI Colegiul Naţional Iaşi Apetrei Anca 38 37 40   67 Ed
5 Cricu Iulia, Petrea Irina VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 33 44 40   67 Ar
6 Pavel Maria-Magdalena, Puha Alexandru VI Colegiul Naţional „Stefan cel Mare”, Hârlău Bobîrnă Anca 37 34 35   66 Ga
7 Caunii Maria, Budescu Ilinca, Mocanu Petra VI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Țura Mihaela 32 37 39   64 Ed
8 Sfarti Ştefan, Bărhălescu Matei, Cornescu Arina VI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Țura Mihaela 37 31 37   63 Ga
9 Iftimoaia Maria, Petroaie Livia, Vlad Ana-Maria VI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 31 34 40   61 Ed
10 Baboi Mădălina-Maria, Gimiga Mihael- Andreea, Manole Simona-Elena     VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 25 38 40   61 Ed
11 Nistor Ştefan, Olănuţă Călin-Andrei, Tiron Călin-Andrei VI Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 43 37 35   59 Ga
12 Răducea-Marin Ioana, Şerbănescu Iustina, Păun Teodora VI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 35 36 38   59 Ed
13 Herghelegiu Andreea, Ticu Andreea, John Patricia VI Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Asăndulesei Elisabeta 23 37 36   58 Ar
14 Vrabie Gabriel, Călin Constantin VI Colegiul Naţional „Stefan cel Mare”, Hârlău Bobîrnă Anca 31 34 31   54 Ar
15 Anghel Florin, Fechet Şerban VI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Țura Mihaela 26 37 33   52 Ar
16 Maxim Bianca-Teodora, Maxim Claudiu-Ştefan, Micu Alexandra-Elena VI Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 29 26 36   51 Ed
17 Mereu Adrian Ilie, Păulescu Nicolas, Raţă Alexandru VI Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 25 26 41   50 Ed
18 Cazacu Tudor, Dobrea Olivia, Stoica George VI Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 28 30 38   50 Ed
19 Ghiban Sabina, Popa Cătălina, Cioată Alexandra VI Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 19 24 25   50  
20 Dimitriu Denisa, Tucaliuc Bianca,Badarnih Emil VI Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Alexandru Liliana 29 39 29   49 Ar
21 Hristea Maria, Pârlea Simona VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 20 23 27   48  
22 Berbece Sabin, Faulhaber Ionuţ, Pricop Mălin VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 22 31 29   48 Ar
23 Aftanase Cosmin, Popescu Vlad, Ioniche Iustin VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana 25 35 29   45 Ar
24 Artene Dragoş, Mollner Mihai, Sălceanu Vlad VI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Țura Mihaela 20 27 33   44 Ed
25 Crainiciuc Călin, Serghei Vlad VI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 21 31 18   42 Ar
26 Arhip Andreea, Aştefănoae Alexandru-Iulian, Iordache Ana-Maria VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Săndulescu Valentina 21 21 19   41  
27 Luchian Vlad-Ilie, Cârjă Vlăduţ-Irinel, Iacob Sebastian-Ionuţ VI Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 19 19 34   40 Ed
28 Bejan Valeriu, Cozac Matei, Iancu Ramon VI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 14 24 21   37  
29 Cîrdei Vasile, Ungureanu George, Codreanu Iasmina-Gabriela VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 20 22 23   35  
30 Costin Andreea-Beatrice, Manole Şerban-Ioan, Lungu Robert-Constantin VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Săndulescu Valentina 13 20 16   33  
31 Apetrei Bogdan, Chiper Alexandru VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 15 18 25   32  
32 Macovei Dragoş-Iulian, Creţu Andrei, Stafie Andreea VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Săndulescu Valentina 13 9 20   30  
33 Avram Ana-Teodora, Bădicel Mihai VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 11 14 20   29  
34 Crudu Andrei-Constantin, Enache Martha, Prigoreanu Diana-Ştefania    VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 16 19 18   29  
35 Mogoş Bogdan, Mihăilă Matei VI Şcoala „Titu Maiorescu” Iaşi Rusu Cristina Luminiţa 13 15 18   26  
36 Panţiru Dragoş, Coroean Bogdan, Ursu Andrei VI Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 13 10 11   18  
37 Tanasă Lavinia, Grigoriu Cristian-Petrişor VI Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 8 8 8   12  

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       50  Pr     90 Diplome acordate
1 Câtea Bianca, Popescu Flavius, Prăjanu Andreea VII Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Dumitrache Coca 39 40 42   73 Pr
2 Mardiros Miruna, Codreanu Smaranda, Minea Monica VII Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 44 34 42   70 Pr
3 Ianopol Iolanda, Balan Ştefan, Vasilache Alexandru VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Țura Mihaela 38 33 38   65 Ga
4 Bujor Raluca, Orăşanu Diana, Stavarache Antonio VII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 32 31 34   63 Ed
5 Palaghiu Horaţiu, Târnovanu Vlad, Eşanu Ştefan VII Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 33 36 37   62 Ed
6 Apopei Roxana, Ceucă Ingrid, Mariniuc Adelina VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 38 33 39   62 Ed
7 Pleşca Diana, Luca Mihaela, Tătaru Mădălina VII Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 34 29 35   60 Ed
8 Manoleasa Tudor, Munteanu Andi, Slătineranu Gabriela VII Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 34 35 31   60 Ar
9 Bolotă Ştefan, Cuberschi Lucian, Pintilie Sabin VII Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Dumitrache Coca 30 31 37   58 Ed
10 Bogos Elena, Grigorovschi Theodor, Macovei Răzvan VII Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 34 32 36   58 Ed
11 Agache Gabriel, Rusu Călin, Vărvarei Alexandru VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Țura Mihaela 33 35 35   57 Ar
12 Olariu Ştefan, Bejan Andrei, Zota Cristian VII Şcoala „Titu Maiorescu” Iaşi Rusu Cristina Luminiţa 31 26 32   55 Ed
13 Cercel Alexandra-Petronela, Macovei Octavian-Florentin,  Pană Alexandr- Simona VII Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 26 28 33   55 Ed
14 Axintioi Claudiu, Bârgăoanu Antonela, Oanea Ioana VII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 25 30 34   53 Ed
15 Fălcică Adrian, Jescu Andreea, Dalas Mădălina VII Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 29 36 29   50 Ar
16 Biza Ioana, Gavriliu Mircea, Adam Cristian VII Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 22 28 32   50 Ed
17 Grozavu Ştefana, Juglan Georgian, Iosub Iustina VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 26 30 29   49 Ar
18 Busuioc Andrei, Ciocan Teodora, Damian Cosmin, Gimiga Bianca-Petronela VII Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 23 21 30   46 Ed
19 Toma Andrei, Todi Cătălin, Sîrghi Victor VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Nicolae Liliana 22 30 23   45 Ar
20 Atodiresei Andreea, Miţac Oana-Isabela, Tudose Georgiana VII Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Ciocoiu Laura 28 35 23   44 Ar
21 Mihai Lucian, Lazan Bogdan, Romaniuc Dragoş VII Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 19 18 25   42  
22 Bălteanu Raluca, Lăzărescu Maria, Arhire Ştefana   VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Nicolae Liliana 25 24 28   39 Ed
23 Gherasim Andreea, Racoveanu Gabriel, Şerban Cristiana VII Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Ciocoiu Laura 17 21 24   38  
24 Costea Şerban, Nechita David, Gheorghică Gabriel VII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 21 18 18   37  
25 Manole Maria, Roşca Alexandra, Sava Cătălina VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Nicolae Liliana 24 21 22   37  
26 Chiriluţă George Ştefan, Ioniţă Tudor, Dulcianu Eduard-Mihai VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Drăgan Daniela 16 12 23   37  
27 Cocuz Diana, Trinca Roxana, Maier Ana-Maria VII Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 20 19 19   36  
28 Gasner Octavian, Berbece Elida, Tanase Diana VII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 18 15 25   36  
29 Mîndrescu Bianca, Ionel Georgiana, Baban Oana VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Nicolae Liliana 19 21 24   36  
30 Neamţu Roxana, Filichi Miruna, Grigoraş Andrei VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 14 17 28   35 Ed
31 Ciobaniţă Marius Ştefănucă Gabriel, Ursache Cristian VII Şcoala „Petru Rareş” Hîrlău Sîrbu Radu 22 18 22   34  
32 Pătrăşcanu Andrei, Covic Alexandra, Perju Sara VII Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 14 17 16   33  
33 Grădinaru Maria-Alexandra, Boroş Maria-Monica, Daraba Sabina VII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana 22 20 20   32  
34 Nistor Maria, Pavel Iustina, Teodorescu Ioana VII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 12 19 19   32  
35 Abdel Hadi-Hanan, Pintilie Diana-Alexandra, Bîrleanu Andrei-Cristian VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Drăgan Daniela 16 13 23   32  
36 Ciuraru Radu, Iacob Mihaela, Marincean Ştefan VII Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Ciocoiu Laura 13 14 15   24  
37 Târpescu Nicolae, Vencu Cătălin VII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 14 15 15   22  
38 Benţa Margareta, Mihalache Bianca, Bălţatu Alexandra VII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 12 10 14   22  
39 Tofan Sabina, Nechita Cristian, Mihai Elena VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Nicolae Liliana 10 10 17   21  
40 Alexandru Mădălina, Țugui Mădălina, Docan Raluca VII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 7 7 9   13  

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       50  Pr     90 Diplome acordate
1 Prisacariu Georgiana, Petcovici Vlad, Bolohan Andra VIII Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 32 31 38   61 Pr
2 Bosînceanu Lucian, Cobzaru Petru, Ghorbani David VIII Şcoala „Titu Maiorescu” Iaşi Ichim Oana Mirela 35 32 37   60 Pr
3 Berneagă Laura, Florea Andreea, Moişanu Miruna VIII Colegiul Naţional Iaşi Apetrei Anca 35 32 36   59 Pr
4 Mititelu Alexandru, Popovici Mircea, Tabarcea Augustus VIII Colegiul Naţional Iaşi Apetrei Anca 30 29 30   55 Ga
5 Păcuraru Codin-Iosif, Sandu Cristian, Condrea Bogdan VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Asăndulesei Elisabeta 29 25 33   53 Ed
6 Apostol Adina, Coşulianu Cristi, Mandric Robert VIII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 20 31 28   53 Ar
7 Dumitriu Sebastian, Sîrghe Matei, Stanciu Cosmin VIII Colegiul Naţional Iaşi Apetrei Anca 32 31 30   53 Ga
8 Borş Mircea, Mihăilescu Codrin, Pescaru Victor VIII Colegiul Naţional Iaşi Apetrei Anca 29 28 32   51 Ed
9 Bratu Roxana, Maţcu Mara, Tofan Alexandra VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena 25 19 28   48 Ed
10 Danielescu Teodor, Albu Cristian, Condurat Florin VIII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam 26 19 29   46 Ed
11 Teşoi Dragoş-Florin, Gaşpar Mona-Gabriela, Piu Claudiu-Cătălin VIII Şcoala „Ion Simionescu” Iaşi Petrişor Lăcrămioara 21 20 29   42 Ed
12 Călin Carol, Havârneanu Matei VIII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam 22 20 25   41  
13 Constantin Ioana, Constantin Alexandra VIII Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 18 18 29   41 Ed
14 Cornea Ştefan, Pădurariu Florin VIII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Hirean Liliana 19 16 21   36  
15 Anicăi Teodora, Gherasim Raul, Luchian Andreea VIII Şcoala „D.D. Pătrăşcanu” Tomeşti Silvaş Vasile 13 13 29   33 Ed
16 Dimache Mihai-Bogdan, Larion Ştefan Gabriel, Cana Andrei VIII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana 10 10 24   28  
17 Mistreanu Ioana, Melian Diana, Mironeanu Alexandra VIII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Koriloff Adam 13 13 16   26  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată  

prof. Cristina Rusu




CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea TEHNICI DE LABORATOR - FIZICĂ- clasele IX-XII
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       50  Pr     90 Diplome acordate
1 Huţanu Mădălina, Vieriu Andra, Burlacu Antonia IX Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 50 45 48   83 Pr
2 Perju Sânziana, Borcan Andreea, Căuneac Lola IX Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 49 43 47   81 Pr
3 Ferariu Monica-Andreea, Sofica Paula-Nicoleta, Tiba Ştefana IX Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 36 39 37   64 Ar
4 Jalencu Emanuela, Cristia-Avram Vlad, Plugaru Daniel IX Colegiul Naţional Iaşi Rotaru Jean 38 32 34   60 Ga
5 Călinescu Ana-Ioana, Mititelu Melissa-Florina, Neicu Mara IX Colegiul Naţional „Stefan cel Mare”, Hârlău Bobîrnă Anca 30 28 32   48 Ed
6 Apostol Marius, Pascal Mihaiţă, Pavel Irina IX Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 24 22 25   41 Ed
7 Scwab Diana-Ana-Maria, Martiniuc Andreea, Ivanov Silviu IX Colegiul Naţional Iaşi Aniţa Maria 17 19 21   27 Ed
8 Donosie Cosmin, Coman Narcis, Cristian George IX Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 13 14 20   27 Ed
9 Brînză Carla-Gabriela, Călinescu Monica, Cernescu Mihaela Carmen IX Colegiul Naţional „Stefan cel Mare”, Hârlău Bobîrnă Anca 17 16 14   25  
10 Cărăuşu Daniel, Chelea Alexandra, Sandu Mihăiţă IX Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Ciocoiu Laura 10 15 13   22  
11 Crăciun Mădălina-Ştefania, Ştifiuc Ekaterina-Maria IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Săndulescu Valentina 11 10 10   17  
12 Anghel Gianina, Angheluş Andreea, Buta Ionela IX Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 6 8 10   16  
13 Doleanu Ştefan, Mereuţă Andrei IX Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Ciocoiu Laura 5 5 9   13  
14 Mălăncuş Cezara, Vichilu Cristina-Mădălina IX Şcoala Normală „Vasile Lupu” Iaşi Popa Luminiţa 5 6 6   11  
15 Nicola Delia, Nichita Mihaela, Olaru Mihai IX Liceul de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian 5 5 6   10  
16 Turcu Dan, Nechita Mădălina, Cozac Ana IX Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Alexandru Liliana 5 5 5   9  

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       50  Pr     90 Diplome acordate
1 Asofiei Cosmina, Butnariu Maria, Ungureanu Anda X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 42 45 45   76 Pr
2 Gabor Silviu, Isachi Alexandru, Rusu Tudor X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 17 28 22   45 Ar
3 Grigoraş Maria, Niga Daria Eliza, Marchidan Radu Florin X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 19 20 27   40 Ed
4 Ambrosie Gabriel, Dolhăscu Bogdan, Mihai Marian X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 20 23 24   35  
5 Dobrişan Bianca-Teodora, Berescu Maria-Miruna, Pricop Ovidiu X Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Săndulescu Valentina 9 9 9   13  

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ga   50 Ar   50 Ed    50 Ei       50  Pr     90 Diplome acordate
1 Arhire Denisa, Buchi Andrian, Chirilă Mădălina XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana 46 49 43   78 Pr
2 Bernevic Elsa, Dimitriu Andreea, Erhan Laura XI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 41 45 45   77 Pr
3 Strungaru Mara, Nica Ştefan, Blagoci Vlad XI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Alexandru Liliana 49 40 42   71 Ga
4 Rotaru Monica, Aruştei Adrian XI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 42 46 43   71 Ar
5 Alexa Raluca, Dascălu Alexandra, Epure Alexandru XI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Alexandru Liliana 40 39 44   69 Ed
6 Atudorei Dragoş-Andrei, Grigoroaea Bogdan, Ilaşcu Răzvan-George XI Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 30 42 39   67 Ar
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Gabriela Foca  

Rezultate

CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea TEHNICI DE LABORATOR - MECATRONICA
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Uniatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Cd   50 Ar   50 Ed    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Vasiliu Emanuel, Manole Dumitru, Neaga George-Vlad  XII Colegiul Tehnic de Transporturi Iaşi Voicu Cristiana, Poroch Mihaela, Bejan Viorel, Balan Gheorghe, Ionescu Cristina, Stanciu Anca, Şulea Dorel 49 46 49   84 Pr
2 Cozma Ionuţ, Rusu Andrei XII Colegiul Tehnic "Dimitrie Leonida" Iasi Pintilie Cosmin, Manciu Claudia, Burlibasa Carmen 49 46 49   84 Pr
3 Miron Ionel-Emanuel, Radu Marian, Roşca Teodor XII Grupul Şcolar Tehnic Tg. Frumos Maftei Gabriel, Olaru Mihai, Maftei Violeta 47 45 46 45 80 Cd, Ei
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. dr. ing. Dorel Sulea  

CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea TEHNICI DE LABORATOR - ELECTRONICA
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Şcoala/ Liceul, Localitatea Profesor îndrumător Cd   50 Ar   50 Ed    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Irimia Petrisor
Nechifor Raluca Valentina
XI Colegiul Tehnic Dimitrie Leonida Balaban Ariadna Elena
Burlibasa Carmen
50 50 50   90 Pr
2 Raileanu Mihai
Pamfil Larisa
Carabat Daniel
X Colegiul Tehnic de Electronica si Telecomunicatii Vornicu Corina
Trandafir Ghita
Mertic Petru 
50 50 49   89 Pr
3 Petrescu Constantin
Dominte Andrei
Morocica Mihaela
X Colegiul Tehnic Dimitrie Leonida Balaban Ariadna Elena
Burlibasa Carmen
50 50 47   87 Pr
4 Stanache Sebastian
Agape Alex
XII Colegiul Tehnic de Electronica si Telecomunicatii Vornicu Corina
Trandafir Ghita
Mertic Petru 
50 41 44   75 Pr
5 Dumitrachi Andrei
Dascalu Stefan
Cotet Nicu Valentin
X Colegiul Tehnic Dimitrie Leonida Balaban Ariadna Elena
Burlibasa Carmen
50 40 40   70 Cd
6 Anghel Lucian Iustin
Chelaru Alexandru Dan
XI Colegiul Tehnic Dimitrie Leonida Balaban Ariadna Elena
Burlibasa Carmen
40 38 48   66 Ed
7 Dumitrache Catalin
Motrenco Denis
Postolache Razvan
X Colegiul Tehnic de Electronica si Telecomunicatii Vornicu Corina
Trandafir Ghita
Mertic Petru 
38 39 48   65 Ed
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii, Coordonator ştiinţific,
prof. Iulian Leahu     prof. ing. Corina Vornicu asist. univ. Nicolae Patache

CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea TEHNICI DE LABORATOR - ELECTROTEHNICA
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Uniatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Cd   50 Ar   50 Ed    50 Ei       50  Pr           90  Diplome acordate
1 Nica Alexandru, Popescu Robert, Pînzaru Ştefan IX Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Şerban Nadia, Punei Dana, Mertic Petru 50 50 50 50 90 Pr
2 Furtună Ina, Şurubaru Petronel, Podaru Andrei XI Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Ursachi Mihaela, Punei Dana, Serban Nadia, Moroşan Dorina 50 50 50 50 90 Pr
3 Leşan Tudor, Lungu Victor, Onofrei Ştefan XII Colegiul Tehnic „Dimitrie Leonida” Iaşi Costaş Cătălin, Cişman Amelia, Roşca Silvia 50 50 50 50 90 Pr
4 Spataru Viorel, Ciobanu Daniel X Colegiul Tehnic de Transporturi Iasi Ioan Cristina, Iftode Lacramioara, Balan Gheorghe 50 50 50 50 90 Pr
5 Condrea Ionut, Bobrov Ion, Chirila Paul XII Colegiul Tehnic de Transporturi Iasi Ioan Cristina, Iftode Lacramioara, Balan Gheorghe 50 50 49 50 89 Ar, Ei
6 Nica Ionuţ, Costin Adrian XII Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Ursachi Mihaela, Punei Dana, Serban Nadia, Moroşan Dorina 50 48 50   88 Ed
7 Miron Ciprian, Alupoaei-Sandu Iulian, Asavei Alexandru X Colegiul Tehnic „Dimitrie Leonida” Iaşi Costaş Cătălin, Cişman Amelia 48 50 50   88 Ar
8 Molan Ana-Maria, Curcan Andreea, Panainte Vladut IX Colegiul Tehnic de Transporturi Iasi Ioan Cristina, Iftode Lacramioara, Balan Gheorghe 50 48 50   88 Ed
9 Banari Dumitras, Magaleas Nicolae, Harea Ciprian XI Colegiul Tehnic „Dimitrie Leonida” Iaşi Costaş Cătălin, Cişman Amelia, Roşca Silvia 50 48 50   86 Cd
10 Mihăiuc Lucian, Suceveanu Ionel, Feraru Georgiana XI Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Ursachi Mihaela, Punei Dana, Şerban Nadia, Mertic Petru 48 50 48   86 Ar
11 Dragan Georgiana, Munteanu Mihai   X Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Şerban Nadia, Punei Dana, Morosan Dorna, Mertic Petru 50 47 48   85 Cd
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   Ing. Cristina Ioan



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro