Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2012
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii


Subiecte

     Grupuri de cooperare gimnaziu + liceu


Rezultate


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele VI-VIII
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Osoianu Diana-Ioana, Bodescu Bianca-Maria, Prelicz Alessandra-Katrin, Rusu Vlad-Denis, Vezan Ştefania VI Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 42 40 40   72 Pr
2 Deliu Bianca-Mihaela, Munteanu Mihaela-Florentina, Alexandrescu Ştefania-Mădălina, Agrigoaei Ştefan, Agape Andrei VI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Săndulescu Valentina 40 39 38   69 Ne
3 Panţîru Dragoş, Paulescu Nicolas, Coroeanu Bogdan-Constantin, Ursu Andrei, Raţă Alexandru VI Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 37 38 39   68 JV
4 Tiba Elena-Isabela, Olaru Bianca-Elena, Drînceanu Dragoş-Daniel, Ciocan Eduard VI Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 36 36 36   64 JV

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Țaga Irina, Pleşca Diana, Genes Roxana, Adochiei Alexandra, Ilie Paul VII Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 40 37 39   70 Pr
2 Tătaru Mădălina, Ciobanu Delia, Dospinescu Andreea, Buju Maria, Amaziliţei Sabina VII Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 38 38 38   68 Pr
3 Anghel Andreea, Mihăescu Dragoş, Butnariu Alexandra, Vernicescu Laura VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 35 35 36   62 JV
4 Arhire Ştefana, Balan Maria, Anicăi Laura, Afloarei Carina, Burlică Diana VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Nicolae Liliana 33 34 33   60 Co
5 Pleşca Diana, Luca Mihaela, Lazan Bogdan, Mihai Lucian, Romaniuc Dragoş VII Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian 32 34 33   59 Co
6 Huţanu Răzvan, Hriţcu George, Rosthing Matthias, Şerban Vlad, Diac Tudor VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 32 34 33   59 Co
7 Balla Cătălina, Toma Alexandru, Bălţatu Alexandra, Agafiţei Răzvan, Dimitriu Livia VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 31 31 34   58 JV
8 Vieru Ştefan, Munteanu Cosmin VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 29 28 28   49  
9 Luca Andrei, Avasâlcăi Victor, Şerban Sebastian, Nechita Ştefan, Şerban Cosmin VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 27 28 27   48  

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Neagu Oana, Samson Loredana, Leizeruc Sabin, Aluculesei Vlad, Neagu Gabriela (VI) VIII Şcoala „Al.I.Cuza” Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 47 45 45   81 Pr
2 Burdea Delia-Gabriela, Boureanu Iustin-Nicuşor, Ionescu Oana-Elena VIII Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 38 39 39   68 Co
3 Handrea Ştefan, Pricop Ştefan, Solomon Robert, Straton Constantin  VIII Şcoala „M. Codreanu” Iaşi Lazăr Aurora 38 37 38   67 Ne
4 Păcuraru Codin-Iosif, Vieriu Cristian, Airimitoaie Mălina, Nistor Daniela, Cercel Smaranda VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Asăndulesei Elisabeta 36 37 37   66 Co
5 Penclea Lucian, Secară Şerban, Bâzdâga Dragoş, Grosu Vlad, Mihăilă Alexandra VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Asăndulesei Elisabeta 35 34 36   63 JV
6 Blăjuţă Diana, Florean Oana, Crăcană Ioana, Haja Mihai VIII Liceul de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Smirnov Marius 33 33 33   59 JV
7 Gheorghiţă Mădălina, Manolache Theona, Odăgeru Elena-Cristina, Răileanu Andreea-Loredana VIII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Partenie Doina Helene 31 31 31   55 Co
8 Pătraşcu Răzvan, Popovici Ion-Ovidiu, Radu Roxana, Toderica Alexandra, Constantinescu Mădălina VIII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 31 31 29   53 Co
9 Pachef Ana Maria, Răşcanu Ioana, Agapie Andrei, Antighin Alexandru, Burlacu Claudiu VIII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 31 28 28   51 Ne
10 Fattah Sara, Lupu Beatrice, Răileanu Andreea VIII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 23 24 26   41  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Irina Frunză



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele IX - XII
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Donea Cristina, Slabu Andreea, Rusu Maria, Murgulescu Claudiu, Popovici Andrei-Florin IX Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Drăgan Daniela 45 45 46   82 Pr
2 Apostol Marius, Buzatu Laurentiu, Pascal Mihaita, Pavel Irina, Pristavu Ionela  IX Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 42 42 42   76 Ne
3 Gavril Smaranda, Andronic Violeta, Buruiană Georgiana, Cohal Otilia, Dima Ştefan IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 39 37 38   68 Ne
4 Acornicesei Dragoş, Burlacu Liviu, Anton-Dedea Bogdan, Bejenaru Iuliana, Răduţ Ramona IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 37 37 37   67 JV
5 Todi Ana-Maria, Chiriac Maria, Dobreanu Bianca IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Partenie Doina Helene 35 36 38   65 JV
6 Buză Mădălina-Gabriela, Roca Emanuel-Alberto, Romanescu Ştefan, Istrate Melania IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Săndulescu Valentina 34 34 35   63  
7 Rotariu Denis, Iurcu Dan, Nechita Mădălina, Cozac Ana, Soficu Cornel IX Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Alexandru Liliana 32 34 35   63  
8 Varteniuc Andrei, Belciug Denisa, Cehan Teona, Petraru Mădălina, Grigoriţa Alexandru IX Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Alexandru Liliana 35 34 36   63  
9 Mardari Ioana-Iustina, Sava Simona-Daniela, Mazureac Miruna-Mihaela, Neagoe Ştefan, Tcacenco Constantin IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Săndulescu Valentina 33 35 34   62  
10 Ursachi Elena, Degeratu Ştefania, Babulea Iuliana IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Partenie Doina Helene 33 31 35   61  

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Bordeianu Irina, Baraniuc Diana, Crişu Dragoş, Moga Alexandru, Tiron Vlăduţ X Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Keller Mihai 43 43 44   78 Pr
2 Asofiei Cosmina, Grigoraş Maria, Niga Daria, Marchidan Florin X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 41 41 41   75 Ne
3 Adochiţei Cristian, Luchian Alexandru, Pintiliasa Ionuţ, Tiron Ramona, Vasluianu Ana X Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 40 40 43   73 JV
4 Anghel Adrian, Grigoraş Geanina, Ianole Beatrice, Secrieru Mihaela, Neamţu Ionuţ X Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 41 42 42   73 Co
5 Bălănici Laura, Burdea Alexandru, Puiu Laura, Tofan Gheorghe   X Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile 37 39 39   71 JV
6 Pasăre  Antoanela, Constantinescu Tatiana, Cîrdei Constantin,  Trofin Georgiana X Liceul Teoretic „Miron Costin” Iaşi Antici Adina 37 40 39   68 Co
7 Buta Alexandru, Cazacu Dan, Ursu Eduard, Vasiliu Petrişor, Zamisnicu Robert X Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 35 35 39   67 JV
8 Cojocaru Adina, Coşuţă Marina, Cruceanu Eva, Sirghie Laura, Stan Iustina X Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 35 33 39   67 JV
9 Andriuca Ştefan, Botezatu Paula, Mititelu Lavinia, State Vlad X Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 34 33 35   62  
10 Opris Vlad, Toma Paul, Simion Alexandru X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iaşi  Partenie Doina Helene 31 32 31   56  
11 Matasă Răzvan-Ionut, Fotea Mădălina, Andronache Alina, Tataru Radu X Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina 29 28 32   55  

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Savin Andrei, Buzdugan George, Dila Delia, Cazacu Alexandru, Tifoi George XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 42 42 43   77 Pr
2 Chişcariu Patricia, Paiu Dimitrie, Prodan Adrian, Prodan Valentina, Tiplea Valentin XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion 43 42 42   75 Ne
3 Frunză Cosmin, Voiculescu Sorin, Creţu Manuela, Mardari Cristina, Amariei Ionuţ XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 40 42 42   74 Co
4 Crucianu Marina, Duca Vasilioca, Iordache Andreea, Frunză Monica, Rădeanu Mădălina XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Partenie Doina Helene 39 40 41   72 JV
5 Boboc Paula, Hrebenciuc Lucia, Ilinca Mădălina, Oniceanu Alina, Ungurunciuc Carmen XI Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 39 38 38   71 Ne
6 Manole Alexandra, Burduja Cristian, Toma Beatrice XI Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Iaşi Grindei Luiza Ligia 39 38 40   71 JV
7 Strungaru Mara, Nica Ştefan, Blagoci Vlad, Dascălu Alexandra, Epure Alexandru XI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Alexandru Liliana 38 38 40   70 JV
8 Cornea Tudor, Diaconu Beatrice,Grecu Oana, Huţanu Răzvan, Spătaru Ilinca XI Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 38 38 39   69 JV
9 Sofrone Georgiana, Datcu Marian, Curcă Ştefana, Munteanu Ramona XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 38 38 39   69 JV
10 Ciobanu George, Stan Iustin, Nechita Armand, Miron Andrei, Moisii Cosmin XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 37 38 38   69 Co
11 Mărincuţă Mihai, Dabija Alin, Buchilă Paul, Plămădeală Alexandru XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Iaşi Antici Adina 38 38 39   69 JV
12 Ancuţa David, Colessa Andreea, Dăscăliţa Elena, Donisanu Emilian, Grosu Vasile XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Bogza Feldioara 38 37 39   68 JV
13 Archip Cezar, Alexa Raluca, Miron Tudor, Ursu Andra XI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Alexandru Liliana 37 37 38   68 JV
14 Balan Raluca, Buleu Alina, Mihai Vlad, Pleşca Simona, Rusu Răzvan XI Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel 36 37 36   67 Co
15 Mihai Simona, Chirilă Cosmina, Blaj Ana Maria, Bălteanu Bianca, Orzan Giovani XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Iaşi Antici Adina 36 36 36   66 Ne
16 Arhire Denisa, Chirilă Mădălina, Gribincia Veronica, Obreja Ecaterina XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana 37 34 37   66 Ne
17 Cărăbuş Gabriel, Leordă Vlad, Crăciun Robert XI Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Baban Daniela 35 34 33   64 JV
18 Iftene Georgiana, Dorneanu Andreea, Bejenariu Nicoleta, Podaru Andrei XI Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 34 36 36   64 JV
19 Chirica Codrin, Florea Ioana, Burciu Sergiu, Cornescu Robert XI Liceul de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian 35 34 35   64 JV
20 Guzu Miruna, Iaţu Cornelia, Irimia Antonia XI Colegiul Naţional Iaşi Ouatu Andu 33 34 35   64 JV
21 Stoian Elena, Tupiluş Diana, Hurdubaie Ovidiu, Diaconu Alexandru, Aştefanei Alex XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 33 33 35   61 JV
22 Lunganu Oana, Mitrofan Laura, Berechet Ioana, Calfa Alexandru, Buchi Andrian XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana 31 33 35   59 JV
23 Cojocaru Veronica, Neghina Nicoleta, Bordianu Manuel XI Liceul de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian 32 33 32   59  
24 Şurubaru Petronel, Nicolau Vlad, Cracană Dragoş, Daniloaia Daniel XI Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 31 29 35   59 JV
25 Georgescu Ana-Maria, Popa Răzvan, Manea Sorin, Gabură Cosmin XI Liceul de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian 32 32 32   58  
26 Matei Sânzâiana, Lungu Mihaela, Creangă Diana, Teodorovici Diana, Domnaru Ioana XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 30 28 30   52  
27 Zaharia Mădălina, Mohamed Ali Adnan, Creangă Alexandru, Tamaş Ştefan, Mocanu Georgiana XI Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Iaşi Grindei Luiza Ligia 30 29 31   52  
28 Catană Andrei, Despa Ştefan, Trofin Cosmin-Mihai, Macovei Ştefan, Oltean Rareş XI Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Şalaru Vasile 28 27 29   50  
29 Cuchiriţă Diana, Aniţei Andreea, Sorocan Ioana, Purice Gabriel XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 28 27 29   50  
30 Stănescu Ioana, Şalaru Ana-Maria, Mihai Petronela, Boţoc Cristina, Pălimaru Iolanda XI Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Iaşi Grindei Luiza Ligia 28 28 28   50  
31 Budescu Bianca, Amartinesei Ana-Maria, Şchiopu Alina XI Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Iaşi Grindei Luiza Ligia 27 27 28   50  
32 Nechita Bogdan, Benchea Ionuţ, Morariu Daniela, Chirica Anca XI Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Iaşi Grindei Luiza Ligia eliminaţi din concurs pentru comportament necorespunzător

Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Ariciuc Roxana, Butacu Ramona XII Colegiul „Costache Negruzzi”, Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iaşi Luchian Dorina, Gherman Ioan 46 48 48   86 Pr
2 Ciobanu Ioana, Radu Ionela XII Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Keller Mihai 44 44 44   80 Ne
3 Buznea Gabriela, Mahu Alexandra, Burlacu Robert, Ciofu Alexandru, Rotari Răzvan-Gabriel XII Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Foca Gabriela 43 42 42   77 Ne
4 Dimitriu Dragoş, Berlea Alex, Sandu Ioana, Macoveschi Victor, Rozmarin Vlad XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 40 39 40   73 Ne
5 Alupului Monica, Codreanu Cristina, Luca Emilia, Acatrinei Tudor XII Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 38 39 38   69 Co
6 Foca Victor, Tigăeru Claudiu, Gheorghiu Ion, Rusu Claudiu, Niţă Elisaveta XII Colegiul Tehnic de Electronică şi Telecomunicaţii Iaşi Moroşan Dorina 38 39 38   69 Co
7 Miron George, Adonicioaiei Andrei, Pal Sergiu, Bularda Lucian, Filip Andreea XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 36 37 37   66 JV
8 Codreanu Andrei, Tomniuc Andreea, Codreanu Raluca, Zota Bianca, Roşu Ştefana XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 34 35 36   65 JV
9 Onofrei Marcel, Ilie Radu, Morărescu Andrei, Şerbănoiu Viorel XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 32 29 32   55  
10 Iordache Răzvan, Stanciu Ştefan, Huseim Karim, Deloiu Florin, Pavel Cristian XII Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Smirnov Cristina 29 29 30   54  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Petronela Drăgoi  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro