Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2012
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii


Rezultate
CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE) - Literatură
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Lupu Mihai-Bogdan IX Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi  Koriloff Adam, Lupu Claudia  Equilibrium 46 47 46   83 Ar, JV
2 Tîrziu Ingrid VI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Țura Mihaela Călătorie spre Lună 47 45 45   83 JV
3 Pascal Paula VII Şcoala Generală Nr.1 Holboca Juverdeanu Marinela Forţa de frecare între mit şi realitate. 46 46 45   83 Ar
4 Marian Cristina VIII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Asăndulesei Elisabeta Sa învingem gravitaţia 45 43 45   81 Co
5 Cazacu-Davidescu Violeta, Iosub Alexandra VIII Şcoala „Titu Maiorescu” Iaşi Rusu Cristina Luminiţa Sunetul şi lumina - între literatură şi ştiinţă 42 42 43   75 Co
6 Ciauşu Adelina VII Şcoala cu cl. I-VIII Bivolari Olaru Liliana Statia spaţială lunară 41 40 40   73 JV
7 Vornicu Ilinca, Vornicu Maria VII Şcoala „B.P. Haşdeu” Iaşi Postolache Magdalena În dialog cu gravitaţia 39 38 39   70  
8 Matei Ana-Maria VII Şcoala cu cl. I-VIII Bivolari Olaru Liliana Ora de fizică 39 39 38   70  
9 Rusu Paula VII Şcoala cu cl. I-VIII Bivolari Olaru Liliana Călătorie pe Marte 37 36 36   67  
10 Măriuţă Diana VI Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Țura Mihaela Istoria rachetei 33 35 35   61  
11 Cuptor Georgiana, Mitrică Diana IX Colegiul Naţional „G. Ibrăileanu” Iaşi Keller Mihai Lumina 28 30 30   52  


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Arte vizuale
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Hreniuc Maria, Hreniuc Liviu, Pruteanu Sabin VIII, X Şcoala „Ştefan Bârsănescu”, Liceul de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Ciobanu Cătălina, Smirnov Marius, Hreniuc Raluca Sunetul 48 47 48   87 Pr
2 Dascălu George, Frunzete Nadine VII Grup Şcolar „Virgil Madgearu” Iaşi Mihăilă Liliana, Raţă Făurel Cursa cu obstacole 45 46 47   82 Co
3 Ghiarasim Carla, Marcu Ştefan, Răducanu Florina, Blaga Simona VIII Grup Şcolar „Virgil Madgearu” Iaşi Mihăilă Liliana, Raţă Făurel Lumină şi culoare 47 44 47   82 Co
4 Răileanu Marciana X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel, Pădurariu Petru Glacies 45 42 42   77 JV
5 Bîrzu Antonia, Petraş Iolanda VI Colegiul Naţional „Stefan cel Mare”, Hârlău Bobîrnă Anca, Bulău Anamaria Aventuri pe Plutisia si Gravisia 45 40 42   77 JV
6 Andrii Ana Maria, Chiriac Ioana, Hugeanu Teodora, Plăcintă Lorena XI Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel, Bucan Nicola Mihaela Refracţia luminii 44 42 42   76 JV
7 Miron Alexandru, Ispas Sabina, Grosu Doina X, XI Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Călţun Ioana Personalităţi în istoria fizicii - grafică 43 42 44   75 Co
8 Maxim Alexandra, Gospodaru Cristian, Crăciun Ioana VII Şcoala „George Coşbuc” Iaşi Cahniţă Magdalena Fenomene optice 43 40 40   75 JV
9 Nicolau Maria VIII Liceul Economic „Nicolae Iorga” Paşcani Pricop Anca, Tcaci Carmen Armonia din noi 40 41 42   73 Co
10 Blejuşcă Laura-Maria X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel, Bucan Nicola Mihaela Taina magnetismului 40 41 42   73 Co
11 Baboi Mădălina-Maria   VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile, Busuioc Irina Fizica văzută cu ochi de copil 41 39 40   72 JV
12 Agavriloaei Ştefania VII Şcoala Generală Nr.1 Holboca Juverdeanu Marinela Sunetul energiei 38 40 40   70 Co
13 Abiculesei Betuela, Chicet Ioana, Sereteanu Estera X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel, Pădurariu Petru Atracţia gravitatională 41 35 37   69 JV
14 Pavel Maria-Magdalena VI Colegiul Naţional „Stefan cel Mare”, Hârlău Bobîrnă Anca GRAVILANTA 40 35 38   69 JV
15 Macovei Octavian-Florentin, Pană Alexandra-Simona VII Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile, Busuioc Irina Terra - Spaţiul şi Timpul 38 37 38   69 Co
16 Ciocan Teodora   VII Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile, Busuioc Irina Vizită în spaţiu 36 37 38   69 Co
17 Bursuc Cristina, Plumbu Ştefana, Afloare Simona XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Andrei Cătălina ECO-Casa 38 39 40   69 Co
18 Matevici Marcela-Diana X Colegiul Naţional „Stefan cel Mare”, Hârlău Iordăchioaie Octaviana Misterele lumii 37 38 40   69 Co
19 Pertu Anca VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Pricop Anca, Spiridon Ana Marioara De n-ar fi ea…gravitaţia 38 37 37   68 JV
20 Radu Andreea, Antoche Alina X Colegiul Agricol şi Industrie Alimentară „Vasile Adamachi” Iaşi Machiu Ana Electricitate în mijlocul pustietăţii 37 38 38   67 Ar
21 Gimiga Mihaela-Andreea   VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile, Busuioc Irina Geniul lui Einstein 38 35 36   67 JV
22 Bădicel Mihai VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile, Busuioc Irina Pământul-copilul Universului 38 35 37   66 JV
23 Hanceruc Cătălina IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Andrei Cătălina Echilibrul în viaţă 35 37 38   66 Co
24 Gavril Clara Sabina VIII Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Dumitrache Coca, Bucan Nicola Mihaela Zborul 38 35 34   65 JV
25 Manole Simona-Elena VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile, Busuioc Irina Gânduri despre Terra 38 33 36   65 JV
26 Panainte Maria VIII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Pricop Anca, Hirean Liliana Lumină şi sunet 41 32 35   64 JV
27 Copcea Beatrice Florentina VI Liceul Economic „Nicolae Iorga” Paşcani Pricop Anca, Tcaci Carmen Cine e mai mare? 35 35 38   64 Co
28 Ciubotaru Anda VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Pricop Anca, Hirean Liliana Marul lui Newton 36 34 35   63  
29 Puiu Anca X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel, Pădurariu Petru Flacăra conexiunii 36 35 36   63  
30 Codreanu Iasmina-Gabriela    VI Grup Şcolar Vlădeni Largu Vasile, Busuioc Irina Ce înseamnă pentru mine fizica ?! 35 36 34   63  
31 Aghion Monica, Dorneanu Simiona VIII Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Brînză Cristina, Dragomirescu Claudia Calculul Firelor de nisip 34 36 35   63  
32 Georgescu Ana-Maria, Tofan Remus IX Colegiul Naţional „Stefan cel Mare”, Hârlău Bobîrnă Anca Iluzii optice 35 34 35   62  
33 Ştefan George VII Şcoala „Petru Rareş” Hîrlău Sîrbu Radu, Cordineanu Bogdan "Interactiuni...galactice" 35 32 32   61  
34 Bortaş Greta VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Pricop Anca, Hirean Liliana Un pas mare pentru omenire 33 33 32   60  
35 Popovici Alexandra, Dobrea Mihaela, Cogeanu Claudiu XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Andrei Cătălina Învăţăm fizica prin joc! 32 36 34   60  
36 Butnariu Ana Maria VI Liceul Economic „Nicolae Iorga” Paşcani Pricop Anca, Tcaci Carmen Profesorul trăsnit 33 33 34   58  
37 Ciornei Diana, Ştirbu Ramona VIII Şcoala „M. Codreanu” Iaşi Lazăr Aurora Accidente nucleare 30 33 34   57  
38 Ticamuca Monica VI Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Pricop Anca, Hirean Liliana Mirajul laboratorului 34 30 34   56  
39 Agatinei Marius VII Şcoala „I. Cantacuzino” Paşcani Pricop Anca, Hirean Liliana Mecanisme… 31 28 33   56  
40 Petraru Silvia, Furcoi Natalia IX Liceul Teoretc „Vasile Alecsandri” Iaşi  Partenie Doina Helene Aparatul fotografic şi fotografia 30 31 32   55  
41 Hugeanu Diana, Colessa Andreea XI Liceul Teoretic „Miron Costin” Paşcani Cazacu-Davidescu Ion, Bogza Feldioara Fizica - parte din viata noastră 29 30 30   53  
42 Cercel Alexandru, Drăgănescu Alexandru IX Col. I.C. Ştefănescu Mitrea Letiţia Mountagne Russe 28 30 31   53  


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Film
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Ionescu Andrei-Tudor, Dumitrescu Nicoleta, Costin Alexandra-Ioana, Constantin Cristi-Vasile X Colegiul Naţional „M. Eminescu”, Colegiul Naţional, Colegiul Economic Administrativ iaşi Receanu Ionela, Rotaru Jean, Voitcu Adrian Paranormalul la graniţa ştiinţei 50 50 50   90 Pr
2 Ilinca Mădălina, Hrebenciuc Lucia, Ungurunciuc Carmen XI Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel Arta gândirii cu sunete 47 47 47   85 Ar
3 Ţaga Irina, Pleşca Diana, Genes Roxana, Adochiei Alexandra, Borş Simona VII Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian Aerul 47 47 47   85 Ar
4 Matei Theodor, Cucu Ştefan, Rusu Ionuţ, Popovici Silviu, Spiridonică Răzvan XI Colegiul Naţional „Mihai Eminescu” Iaşi Ouatu Duţa Fizică şi artele marţiale 46 48 48   84 Ar
5 Oniciuc Rareş-Andrei, Lenţa Alexandru, Bodnar Adrian-Ioan, Aftimiu Sebastian VIII Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian Trei mari fizicieni ai timpului 47 44 45   82 JV
6 Balan Lavinia, Barticel Sabina, Dârzu Diana X Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel Şi totuşi există 45 42 44   79 JV
7 Peju Ştefan, Ştefan Andrei, Sandu Emilian VII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina Fizica în viaţa mea 44 42 44   78 JV
8 Potlog Cătălin-Gabriel VII Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian De ce scârţâie uşile? 42 39 40   73 JV
9 Nicola Delia, Pricop Raluca IX Liceul de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Pavliuc Adrian Universul 40 40 40   72 JV
10 Patraşcu  Razvan VIII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina Energia ECO şi celula fotovoltaica 40 39 39   70 JV
11 Popovici Ion-Ovidiu, Tătaru Radu, Păuna Silviu VIII, IX Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina Misterele găurilor negre 37 39 40   70 Ar
12 Lazan Bogdan VII Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian Drifting 39 38 39   68 JV
13 Amaziliţei Sabina, Buju Maria VI Şcoala „Alexandru Cel Bun” Iaşi Leahu Iulian, Amaziliţei Adriana Transformări de stare 37 38 36   67 Ar
14 Apetrăchioaei Delia, Isachi Denis, Turcu Răzvan XI Colegiul Naţional „Mihail Sadoveanu”, Paşcani Banu Viorel Aurora Boreală 38 36 36   66 JV
15 Olteanu Andrei, State Vlad-Gheorghiţă, Zamisnicu Robert X Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina Green Energy and Climate Change 36 38 36   66 Ar
16 Dimitriu Dragoş IX Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina Fizica salvează vieţi 35 34 35   64  
17 Iliescu Ioana, Tanasescu Diana VIII Liceul de Informatică „Gr. Moisil” Iaşi Smirnov Marius Leonardo da Vinci 29 30 30   53  
18 Patraşcu  Răzvan, Popovici Ion-Ovidiu VIII Colegiul „Costache Negruzzi” Iaşi Luchian Dorina Enigmele Universului 28 30 30   52  


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 31 martie - 1 aprilie 2012, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Teatru
Nr. crt. Numele şi prenumele Cls. Unitatea şcolară, Localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Ar   50 Co    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Golăescu Mădălina, Copăcianu Mădălina, Tărcuţă Antonia XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza” Iaşi Andrei Cătălina, Foca Gabriela Fizica... o poveste?! 30 33 31   56 Ar
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Raluca Hreniuc

 



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro