Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa nationala 2013
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii


Rezultate

CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 8-9 iunie 2013, Olimp/Constanța
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE) - Literatură
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Județul Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Suță Emanuela-Maria   VI Șoala Gimnazială „Tudor Arghezi”  Năvodari  CT Oprea Camelia Șarpele și curentul electric 47 49 50   86 Pr
2 Gibu Ana Maria IX Colegiul Național „Grigore Ghica” Dorohoi BT Mertic Petru Gravitația celor 6 luni 40 41 43   74 Ar
3 Enache Maria IX Colegiul Național „Mircea cel Bătrân” Constanța CT Băraru Ion Gheorghiță și fizica 39 44 48   73 Ar
4 Marin Nicolae, Perju Silviu VII Școala Nr.6 Râmnicu Sărat BZ Bulgariu Mirela Miracolul teleportării 39 43 43   73 Co
5 Radu Ana, Neculau Diana, Cozmiuc Bianca, Ivașcu Ioana IX Colegiul Național „B.P. Hașdeu” Buzău BZ Dragomir Mariana, Crăciun Liliana, Sichim Cristiana SKY IS NOT THE LIMIT 42 42 41   73 JV
6 Mihai Ana Maria XI Liceul Teoretic „Traian” Constanța CT Căițeanu Diana File din fizică 37 43 45   71 Ar
7 Ilie Adelina Cristina  X Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti” Răducaneni IS Carp Liliana Călătorie în corpul uman 37 39 38   70 Co
8 Itu Maria X Liceul „Nicolae Bălcescu” Medgidia CT Vasile Iuliana Energie 38 43 43   70 Co
9 Neicu Bianca, Șulț Luiza XI, XII Colegiul Național „Mihai Viteazul" Ploiești PH Dubeț Irina, Iancu Mariana Apa sau valul 38 38 39   67 Ar
10 Popa Rebeca, Stanciu Andreea VI Școala Nr.6 Râmnicu Sărat BZ Bulgariu Mirela Grădina soarelui 36 39 38   67 Co
11 Enache Bogdan IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani IS Banu Viorel, Atudorei Leonardo Teoria Haosului 36 37 35   66 Co
12 Druga Elena, Stanemir Mădălina, Caloian Alexandra XI Colegiul Național „B.P. Hașdeu” Buzău BZ Dragomir Mariana Descopera" - revista 33 36 35   62 Co
13 Dobreanu Bianca, Berzoi Mădălina, Niță Adrian, Stanciu Teodora X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași IS Partenie Doina Confort tehnologic vs nocivitate 33 36 35   62 Co
14 Toma Andreea  X Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Bahrim Mariana Agape ale umanităţii 33 38 40   61 Ar
15 Șulț Luiza XII Colegiul Național „Mihai Viteazul" Ploiești PH Dubeț Irina, Iancu Mariana   34 35 37   60 Ar
16 Andrei Oana IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani IS Banu Viorel, Atudorei Leonardo Curcubeul 36 34 33   61 JV
17 Gamulea Andreea X Liceul Teoretic „Traian” Constanța CT Căițeanu Diana Un vis psihedelic 29 36 38   57 Ar
18 Cristoiu Iulia Călina, Gavril Andreea Alexandra X Colegiul Național „Mihai Eminescu” Constanța CT Constantin Adriana, Sabău Adina Ecoul lui Badea 35 34 36   55 Ar
19 Poștaru Alexandra Cristina VI Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Bahrim Mariana, Secuiu Brînduşa Alice în țara fizicii 32 34 35   53 Ar


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 8-9 iunie 2013, Olimp/Constanța
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Arte vizuale
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Județul Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Voineagu Monica Ioana, Pascu Ioana VII Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Anghel Cristina, Dănilă Constanţa Zborul spre înălțime 48 48 50   86 Pr
2 Călin Ioana Cristina, Neculai Raluca Elena X Colegiul Național de Arte „Regina Maria" Constanța CT Gevat Ismet Nejdet, Lungu Ioana, Apostolache Georgian, Apostolache Anca Oare suntem aici? 44 45 46   81 Pr
3 Cosma Bianca VI Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Leu Sorina Maria, Dănilă Constanţa Transformările suferite de corpul uman în spaţiul cosmic 43 45 46   80 Pr
4 Nemțanu Silvia-Iuliana, Pleșcuță Maria-Simona X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani IS Chiculiță Viorel, Bucan Mihaela Omagiu 44 46 44 50 80 Pr, Ei
5 Hreniuc Tina Maria, Hreniuc Ioan, Pruteanu Sabin IX Colegiul Național de Artă „Octav Băncilă”, Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil” Iași IS Keller Marta, Amitroaiei Simona, Smirnov Marius, Pavliuc Adrian Lumină și culoare 44 44 44 50 80 Pr, Ei
6 Blejușcă Laura XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani IS Banu Viorel, Bucan Mihaela Tesla…Unde ? 44 45 45   78 Co
7 Răileanu Marciana XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani IS Banu Viorel, Padurariu Petru Pendulul lui Newton 42 44 47   77 Ar
8 Popovici Silvia VI Colegiul Național de Arte „Regina Maria" Constanța CT Izet Filis, Lutai Mihaela, Georgescu Mariana La steaua 40 44 44   74 Co
9 Coșoreanu Irina, Milescu Sorina VIII Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Leu Sorina Maria, Dănilă Constanţa Efectele curentului electric transpuse în pictură 41 41 41   73 JV
10 Tofan Remus X Colegiul Național „Ștefan cel Mare” Hîrlău IS Bobîrnă Anca, Bulău Ana-Maria Povestea oamenilor ce au salvat spațiul 39 39 38   70 JV
11 Bălașa Mara, Radu Ioana X Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Baban Valerica, Maga Cristinel, Dănilă Constanţa O altă perspectivă asupra fizicii 40 41 45   70 Ar
12 Costea Codrin, Chilug Diana, Chirilă Simona, Tanasă Diana X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași IS Smirnov Cristina Energia solară 38 40 44   70 Ar
13 Gavril Clara Sabina IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani IS Dumitrache Coca Arpegiul planetelor 38 43 43   70 Co
14 Meca Diana Cristina, Vasile Bianca XI Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu” Medgidia CT Vasile Iuliana Spărturi în lentile 39 38 42   69 Ar
15 Vintilescu Ana XII Liceul Teoretic „Traian” Constanța CT Căițeanu Diana Mari inventatori al Lumii 38 41 46   69 Ar
16 Ghibersa Cristina VIII Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu” Iași IS Manole Maricica, Hreniuc Raluca Apa 39 38 36   69 JV
17 Pașa Horia George  XI Colegiul Național „B.P. Hașdeu” Buzău BZ Dragomir Mariana Unde… 42 40 41   71 JV
18 Popovici Andreea IX Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Maga Cristinel, Dănilă Constanţa Fascinanta lume… 36 42 46   68 Ar
19 Georgescu Andrei X Colegiul Național „Mihai Viteazul" Ploiești PH Radu Adriana O picătură de apă 40 38 36   64 JV
20 Ceacăreanu Filip, Ciobanu Cosmin, Olaru Alexandru, Florea Andrei IX Colegiul Național „Mihai Viteazul" Ploiești PH Toma Horia Atracția universală 31 34 39   54 Ar
21 Bratu Magda XI Colegiul Național „Mihai Viteazul" Ploiești PH Dubeț Irina O altă viziune asupra fizicii 24 26 27   43  
22 Maer Mara VII Școala Internațională „Spectrum” Ploiești PH Dubeț Irina, Balan Oana Lumină și culoare 24 27 26   41  
23 Anghel Liviu, Sava Mihai VII Colegiul Național „Mihai Viteazul" Ploiești PH Iosub Violeta Curentul alternativ 24 29 30   41  


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 8-9 iunie 2013, Olimp/Constanța
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Film
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Județul Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Agavriloaie Delia, Coroabă Maria VI Școala „Al.I. Cuza” Podu Iloaiei IS Tansanu Elena Electrizarea statică 50 50 50   90 Pr
2 Dumitrescu Nicoleta, Ionescu Andrei Tudor XI Colegiul Național Iasi, Colegiul Național „Mihai Eminescu” Iași IS Rotaru Jean, Ouatu Duța Magia sunetelor 48 49 49   86 Pr
3 Calil Ayla, Cazacu Loreta, Costache Diana, Hasan Serena, Ioniţă Sânziana XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria" Constanța CT Gevat Ismet Nejdet  Muzica și fizica 46 44 45   83 Pr
4 Popescu Cătălin, Iliuță Andrei, Alexe Mihnea IX Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Leu Sorina Maria  Meteoritii – enigma Universului 44 44 48   78 Ar
5 Hrebenciuc Lucia, Ilinca Mădălina XII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani IS Banu Viorel Fizică nucleară 43 41 45   75 Ar
6 Gila Alexandra, Niculescu Teodor, Panduru Robert, Răceală Andrei IX Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Maga Cristinel  Bosonul Higgs 40 43 43   68 Co
7 Neagu Andrei Constantin, Ardeleanu Andrei, Ciocîrlan Marina, Perju Lucian, Chiru Beatrice, Oncea Andreea X Colegiul Național „Al. Vlahuță” Râmnicu Sărat BZ Dițoiu Ionel Natură sau tehnologie? 35 37 38   64 Ar
8 Corduneanu Ioana, Croitoru Alexandra, Filip Ștefana IX Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil” Iași IS Alexandru Constantin Descărcări electrice 38 35 38   63 JV
9 Balan Lavinia, Barticel Sabina, Dîrzu Diana, Gabor Sebastian XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu” Pașcani IS Banu Viorel (Nu) avem timp 36 34 37 50 63 Ar, Ei
10 Romanescu Ștefan, Rusu Ioana, Chirilă Bianca, Assami Muna Silvia X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași IS Săndulescu Valentina Electricitatea și magnetismul 29 30 31   58  
11 Cazacincu Mihai, Dudnicenco Carlo VIII Școala Gimnazială Nr.30 „Gheorghe Țițeica” Constanța CT Cadâr Emilia, Izet Filis "Sunetul distruge" 26 34 38   52 Ar
12 Borșan Ionuț Răzvan, Răileanu Gabriel, Apăvăloae Sorin, Cozmîncă Alexandru IX Liceul „Regina Maria” Dorohoi BT Borșan Aurica Când coroziunea atacă … 21 26 27   40  


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa naţională, 8-9 iunie 2013, Olimp/Constanța
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Teatru
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Județul Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Oprea Andreea Izabela, Gâgă David, Stoiculescu Robert, Dedeu Cezara, Drăgan Adina, Coman Andrei, Ilieș George, Babeică Lavinia, Chișiș Dragoș, Burlăciuc Ioana, Chiriță Andreea Silvana, Dudău Roxana, Nicolau Ioana Antonia, Cioaclă Alexandru, Merlă Carmen Iuliana, Suță Emanuela Maria, Dedeu Mihai VIII Șoala Gimnazială „Tudor Arghezi”  Năvodari  CT Oprea Camelia, Enache Valentina, Paraschiv Ciprian Ce poate să fie azi, la Împărăţie? 50 50 50   90 Pr
2 Barbu Loredana, Casiade Radu, Florea Teodora, Donici Irina, Naiman Oana, Popescu Alexandru, Niculcea Vlad  XI Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Leu Sorina Maria Oscilaţia dragostei 50 50 50   90 Pr
3 Sorescu Bianca, Budu Oana, Baican Maria, Popescu Vlad, Talmaciu Ioana, Paraschiv Ștefan, Caraisilinschi Raluca Mihaela, Carali Adina, Grăniceru Simona IX Liceul Teoretic „Traian” Constanța CT Avram Alexandrina, Năstase Adriana Orgolii 50 50 50   90 Pr
4 Giumba Elena, Bîdea Adriana, Simion Ioana, Ninulescu Iolanda, Iordăchescu Lavinia, Rovino Roxana, Mihail Claudia,Chiș Daniel, Lixandru Orlando, Enciu Alexandra, Ali Sibel  XI Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Anghel Cristina Lacul undelor 46 44 44   80 JV
5 Leca Mircea, Florescu Tiberiu, Iordan Andrei, Militon Rareş VIII Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Leu Sorina Maria Şi totuşi se învârte! 45 44 44   79 JV
6 Oașe Teodora, Ungureanu Adriana, Hariga Isabelle, Feizula Nazlî, Câmpian Răzvan, Sorescu Bianca, Cîrjaliu Cristina, Ene Diana, Geantă Alexandra, Șonel Alexandra, Petrescu Irina, Ciufudean Ștefan, Stănescu Roxana, Gălățan Alexandru  VII Liceul Teoretic „Ovidius” Constanța CT Maga Cristinel O lecţie de viaţă - Galileo Galilei 44 45 43   78 Co
7 Ursache Elena, Costache Iulia, Coțofanu Alexandra, Corlat Alexandra X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri” Iași IS Partenie Doina Disputa termodinamica 37 40 42   73 Co
8 Bordiciuc Alexandra, Borșan Ionuț Răzvan, Racu Claudiu Iasmin, Ceicoschi Valentin Gabriel, Răileanu Gabriel, Clicinschi Roxana Andreea, Verincianu Andreia Valentina IX Liceul „Regina Maria” Dorohoi BT Borșan Aurica, Oprișan Cristian Dan Arhimede și coroana regelui 37 37 37   69 Ar
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Gevat Nejdet  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro