Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2014
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Subiecte

     Grupuri de cooperare gimnaziu + liceu


Rezultate


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 29 - 30 martie 2014, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele VI-VIII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Chelariu Sabian Andrei, Țaga Andrei, Șerban Călin, Agachi Miruna Andreea VI Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași Leahu Iulian 50 50 50   90 Pr
2 Limbău Andra Maria, Coroabă Mihaela, Daniluc Ștefan Răzvan, Beldiman Elena Maria VI Școala „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 50 48 48   86 Pr
3 Măzăreanu Anca Maria, Boja Bianca Geogiana VI Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 40 41 40   73 Co
4 Axinte Marian Gabriel, Tanasă Alexandru Vlad VI Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 40 40 40   72 Co
5 Țurcanu Adrian, Andronic Angelica, Sandu Ștefan, Gafencu Mădălina VI Școala „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena 41 41 39   71 Co
6 Ungureanu Diana Cristina, Băetu Nicoleta VI Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 37 36 38   67 JV
7 Iftimoaia Răzvan, Juglan Ioana, Gheorghiu Mădălina, Potlog Liviu VI Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași Leahu Iulian 37 38 37   66 Co
8 Arhire Daria, Soponaru Sebastian, Doca Andreea, Nicorici Claudiu, Dăscălescu Rareș  VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 38 38 38   66 JV
9 Ștefănoaia Mihai, Ghebuță Sabin, Mocanu Bianca Ștefana, Cioca Ştefan VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Drăgan Daniela 36 36 38   62 JV
10 Bădicel Vasile, Bădicel Ștefan, Panțîru Alexandru Valentin VI Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 36 35 36   61 JV
11 Apetrei Radu, Hatmanu Iulian, Sandu Ionuț, Miron Gabriel, Toma Andrei VI Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 33 34 34   61 JV
12 Roman Justinian, Grigoraș Alexandra Maria, Borcilă Ionuț, Scînteie Gabriel Alexandru VI Școala Gimnazială „Ion Ghica”, Iași Todirel Adriana 34 33 33   58 Ne
13 Ivanov Lonard, Prisecariu Irina, Constandache Eduard, Zaharia Oana, Albișteanu Ștefan VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 27 27 27   49  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Olinici Emanuel, Timofte Vlad, Guzu Casian, Iftinca Ștefan, Grigoraș Cristian VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 46 46 46   82 Pr
2 Hrib Ecaterina Nicoleta, Chelărașu Elena Denisa, Hrițcu Ema, Timofte Diana Gabriela, Gheorghiță Andra VII Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași Leahu Iulian 48 45 45   80 Pr
3 Țenu Andrei Cezar, Matei Adriana Florentina, Păduraru Andreea Corina, Aruștei Ștefania VII Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași Leahu Iulian 45 44 45   76 JV
4 Bejan Luciana Paraschiva, Păcular Mădălina, Brînzanu Horia Teodor, Rusu Dragoș Cătălin VII Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 43 44 42   75 Co
5 Andrieș Smaranda, Fuchs Lysa, Olariu Maria, Radu Rareș, Tanasă Diana, Cărăușu Bianca VII Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Țura Mihaela 41 42 41   74 Co
6 Necula Iulia, Pițic Alexandra, Aluculesei Sergiu, Timiș Andreea, David Bianca VII Școala „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 42 42 44   74 JV
7 Acosteoaiei Ana Maria, Lucaciu Claudia, Iușcă Denis, Dumitrașcu Andreea, Bîtă Ioana VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Drăgan Daniela 41 40 41   72 JV
8 Dornescu Geanina, Lazăr Andreea, Girigan Emma, Alexandru Adelina, Farcaș Felicia  VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 39 38 39   70 JV
9 Negru Georgiana Iuliana, Rață Andreea Nicoleta, Meaucă Eleni Denisa, Nedelcu Denis Iulian, Nechita Paula Diana VII Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași Leahu Iulian 39 39 38   68 Co
10 Bacinschi Constantin, Ciocan Ștefan VII Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 40 38 37   67 Ne
11 Liță Thalida, Luca Ștefania, Pascariu Iuliana, Rădeanu Gabriela, Moraru Elena VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 37 37 37   65 JV
12 Șuvei Maria, Vlad Luana, Constantin Smaranda  VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 36 36 36   64 JV
13 Albu Denisa, Butnaru Ina, Crivei Simona, Dumitriu Lorena VII Școala Gimnazială „Ionel Teoodoreanu”, Iași Lazăr  Aurora 35 36 36   63 JV
14 Alexandrescu Cosmin, Ioniță Bogdan, Afteni Teodor, Anghel Alin VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 35 36 35   62 Co
15 David Alexandru Petru, Pascal Lorena Andreea, Rusu Andrei Codrin  VII Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 37 33 34   62 Ne
16 Hulub Andreea, Popovici Alina, Susanu Andrei VII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Postolache Magdalena 36 37 36   61 Co
17 Arminii Ilinca, Cărăușu Bianca, Crețu Irina, Covalciuc George, Minea Codrin VII Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Țura Mihaela 32 34 34   60  
18 Alexandru Alexandra, Călinescu Sorina, Popescu Theodora VII Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Țura Mihaela 33 33 34   58  
19 Cosovanu Alexandru, Cosovanu  Andreea, Crivoi Alexandra, Harasim Irina  VII Școala Gimnazială „Mihai Codreanu”, Iași Lazăr  Aurora 34 33 33   58  
20 Pelin Costache Ioan, Patrașcu Alexandru, Tudose Daniel, Iacob Alexandru, Cuvaliuc Alex Andrei, Guzel Sara VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Rotaru Jean 34 33 33   58  
21 Robu Marian, Cazacu Alexandru, Sacu Georgiana, Rădeanu Ștefana VII Școala Gimnazială „Ionel Teoodoreanu”, Iași Lazăr  Aurora 34 33 33   58  
22 Săndulache Cristina, Talancă Mădălina, Harabagiu Valentin, Hornea Codrin, Herghel Sabina VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 32 33 33   58  
23 Chirica Ioana, Fodor Melina, Potângă Vlad, Adochiei Mihai VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 32 32 32   56  
24 Alexandru Maria, Crăciun Alexandra VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 30 30 30   54  
25 Bișog Teodora, Butnaru Andreea, Țugui Ioana, Vieriu Carmina VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 26 26 26   46  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Cornescu Arina, Căunii Maria, Tîrziu Ingrid, Tiron Luca, Fechet Șerban VIII Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Țura Mihaela 50 50 50   90 Pr
2 Deliu Mihaela, Ardeleanu Diana, Munteanu Florentina, Crețu Diana VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Săndulescu Valentina, Călțun Ioana 48 47 47   82 Ne
3 Neagu Gabriela, Pricop Adina,  Istrate Cosmin, Șerban Vlad, Sturza Camelia, Olaru Cosmin VIII Școala „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 47 46 47   82 Ne
4 Crudu Andrei Constantin, Velenciuc Ionuț Alexandru VIII Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile 46 46 46   82 JV
5 Agrigoroaei Ștefan, Agape Andrei, Onofrei Eduard VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Săndulescu Valentina, Călțun Ioana 44 44 44   74 JV
6 Cercel Smaranda, Bârlescu Teodora, Canschi Cătălina, Cibotariu George, Ticu Andreea VIII Școala Gimnazială „B. P. Hașdeu”, Iași Asăndulesei Elisabeta 36 37 37   66 JV
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Irina Frunză



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 29 - 30 martie 2014, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele IX - XII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Boroș Maria, Grădinaru Alexandra, Argint Adrian, Bența Margareta, Darabă Sabina IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 43 41 43   75 JV
2 Pintilie Sabin, Cîtiea Bianca, Plaiu Vlad Ștefan, Ichim Teodora, Gavril Dragoș IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 45 42 37   68 Ne
3 Corban Marilena, Dumitraș Iarina, Sofian Marina, Tătaru Mădălina, Toma Ioana IX Liceul Teoretic „Miron Costin", Iași Antici Adina 27 32 32   61 JV
4 Amaziliței Sabina, Romaniuc Dragoș, Lazan Bogdan, Momiță Andy Constantin IX Col. Naț. „E. Racoviță”, Col. Econ. Adm. nr.1, L.P.S., Lic. Teor. „M. Costin” Iași Leahu Iulian, Amaziliței Adriana 31 30 32   51 JV
5 Teodorescu Iulia, Onofrei Alina, Mihăescu Dragoș, Cojocaru Adrian, Năstasă Bianca IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 30 30 29   47 Co
6 Bulgaru Ștefan, Costan Petru, Dumitrașcu Dragoș, Florea Elisabeth, Roman Laura IX Liceul Teoretic „Miron Costin", Iași Antici Adina 25 25 24   44  
7 Dimitriu Livia, Bălțatu Alexandra, Cozlac Mara, Butnariu Alexandra, Anghel Andreea, Hurdubae Georgiana IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 23 22 22   37  
8 Corcodel Ștefania, Costea Bianca, Martinaș Alexandra, Moglan Andreea IX Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 15 18 15   30  
9 Ionașcu Cristian, Năsturaș Cosmin IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 20 20 20   30  
10 Ciobanu Larisa Alexandra, Fechet Ionela Paula, Mocanu Alin Marian, Vernica Eduard Mihail IX Lic Teoretic „Bogdan Vodă”, Hălăucești Pușcașu Mihaela 17 17 15   29  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Amariei Marinel, Cornea Ștefan, Pădurariu Florin, Vasiloaea Mihai, Dumitriu Codruța X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 45 47 47   83 Pr
2 Verștiuc Iuliana, Burdea Delia, Pușcașu Ana, Panayioutou Constantina, Florea Andreea X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 42 45 44   77 Co
3 Borș Nadejda, Carp Cosmin, Manolache Mihăiță, Sava Nicoleta X Liceul Teoretic „Miron Costin", Iași Antici Adina 41 40 38   71 Ne
4 Andrei Oana Florentina, Apopei Diana Iuliana, Iacob Ionela Florentina, Șerban Roberta Andreea X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 38 38 40   70 JV
5 Gliga Dumitru, Trinca Alexandra, Buruiană Mădălina, Camanaru Vlad, Prisacariu Clara IX, X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Pavliuc Adrian, Pașcan Maria, Alexandru Constantin 41 39 39   69 Ne
6 Balaur Oleg, Cimpoi Răzvan, Cobiliță Cosmin, Pașcu Gabriela, Roman Cătălin X Liceul Teoretic „Miron Costin", Iași Antici Adina 39 35 36   56 Ne
7 Boureanu Iustin, Gorgan Răzvan, Gorgan Daniel, Rusu Andrei, Marian Vlad X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Alexandru Constantin 33 33 31   53  
8  Dolhăscu Alexandra, Ignat Giulia, Sfecleș Cristina, Boboc Mălina Florina, Mandache Lăcrămioara Roxana  X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 30 26 28   52  
9 Pătrașcu Răzvan, Cojocariu George, Condurat Florin X Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Alexandru Liliana, Perjoiu Rodica, Galer Sorin 34 30 29   49  
10 Alexandru Iulian, Grosu Vlad, Leizeruc Sabin, Murariu Ștefan X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Alexandru Constantin 31 30 32   49  
11 Blăjuță Diana Laura, Cîrstean Vlad, Sîrghe Matei, Țurcanu Serafim, Al Sibai Hani X Colegiul Național, Iași Anița Maria 32 34 27   49  
12 Păcuraru Codin, Airimițoaie Mălina, Dumea Miruna, Balan Teodora, Nistor Ana X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 31 31 32   48  
13 Tuluc Alexandra, Coțovanu Diana, Bătrînu Clarissa, Olărescu Dorian, Ticu Mădălina X Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 34 33 32   47  
14 Adavidoaie Adelina, Hatmanu Liliana, Ionescu Cezara, Mormeci Ana X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 25 25 26   46  
15 Olariu Ana, Gherman Delia, Dumitriu Sebastian, Luca Octavian, Hamod Adrian X Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Alexandru Liliana 32 29 29   46  
16 Bîrgăoanu Flavian, Imbrișcă Radu, Luchian Bogdan, Parasca Robert X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Rotaru Feldioara 28 27 26   45  
17 Juverdeanu Eduard Gabriel, Enache Codrin, Bucătaru Alexandra Ioana, Nechita Robert, Tănăsescu Diana X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Smirnov Marius, Alexandru Constantin 27 26 28   45  
18 Manea Andrei, Atodiresei Theo, Grumezescu Ștefan, Postu Codrin, Mihăilescu Codrin X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Pavliuc Adrian, Smirnov Marius 26 27 28   43  
19 Lența Robert, Vițcu Andreea, Mihăilă Ilinca, Țuțuianu Laura, Murariu Bianca X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Paviliuc Adrian 28 29 27   42  
20 Popovici Gabriel, Tabarcea Augustus, Vaida Vlad, Romila Vlad, Stanciu Cosmin X Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 22 23 24   39  
21 Chingalată Bogdan, Grosu Elena, Nichitoaia Diana X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 20 22 21   37  
22 Herko Andrei, Moldoveanu Codrin, Nicuriuc Ștefan, Radu Vlad X Liceul Teoretic „Miron Costin", Iași Antici Adina 23 20 20   33  
23 Onea Alexandra, Lupu Beatrice, Mandache Laura X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 19 19 19   33  
24 Chișcaru Ioana, Haja Mihai Iulian, Raicu Iulia Mădălina, Secară Șerban X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Pavliuc Adrian 21 19 22   32  
25 Onofrei Cosmin, Pachef Ana, Dimache Mihai, Burlacu Claudiu X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 19 19 18   32  
26 Călin Sabina, Bolohan Ioana, Savin Maria, Hornea Tudor X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 15 17 16   24  
27 Albu Andreea, Apetrei Roxana, Blejușcă Oana, Turcu Georgiana X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Rotaru Feldioara 12 12 13   21  
28 Ivănesei Raluca, Neamțu Ștefăniță, Roman Tiberiu, Stihi Andreea X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 12 12 13   21  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Băetu Carmina Nicoleta, Calancea Sebastian, Gherghel Paul, Lungu Diana, Repede Mădălina XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana, Săndulescu Valentina 49 48 49   86 Pr
2 Apostol Marius, Buzatu Laurențiu, Isticioaia Lucian, Pavel Irina, Pristavu Larisa XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 48 49 48   85 Pr
3 Pătrăuceanu Vasilica, Neculai Ioana Laura, Ilie Alexandru, Toma Daniel XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 42 42 45   77 JV
4 Mardari Ioana, Prisacaru George, Sava Simona XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana, Săndulescu Valentina 41 45 44   76 Co
5 Mitrică Diana, Petrina Alexandru Mihai, Irimescu Lucia Ionela, Purice Ana Maria XI Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Keller Mihai 43 42 42   75 Ne
6 Bujor Alexandra, Plămădeală Carolina, Grigore Paula, Neagu Sebastian XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Foca Gabriela 40 40 42   74 JV
7 Anghel Gianina, Angheluș Andreea, Anisei Andreea, Buta Ionela XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 38 41 41   72 Co
8 Rusu Maria, Straticiuc Mihai, Slabu Andreea, Popovici Andrei, Donea Cristina XI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Drăgan Daniela 36 39 36   69 Co
9 Buzatu Ștefan, Cîrpală Florin, Jodescu Petronel, Vasluianu Florin, Frij Lucian Gabi XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ciobotaru Radu 34 37 35   62 Co
10 Bradu Cristi, Condrea Alina, Pintelie Dragoș, Prăjanu Oana, Romanescu Ștefan XI Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Alexandru Liliana 33 34 37   62 JV
11 Gavril Smaranda, Andronic Violeta, Sandu Bianca, Burlacu Liviu, Cobuz Tudor XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 34 34 36   62 JV
12 Andriescu Andreea, Fasolă Bianca, Mătășel Alice XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 34 38 35   61 Co
13 Cohal Otilia, Cristian George, Dima Ștefan, Tanasă Diana, Antonescu Andreea XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 29 31 30   54  
14 Nistor Alexandra, Zetu Georgiana, Teodorescu Beatrice, Bandur Alexandra, Vieriu Andra XI Colegiul Național, Iași Anița Maria 30 32 30   54  
15 Ciubotariu Cosmin Mihai, Ciubotariu Claudiu Gabriel, Crișu Cristian XI Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana, Avadani Mihai 27 28 28   53  
16 Munteanu Denis, Macovei Codruța, Guțu Valeria XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 28 26 27   51  
17 Glodeanu Irina, Însurățelu Mădălina, Ursu Andrei, Almășanu Tudor XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana, Săndulescu Valentina 24 26 27   47  
18 Anton Bogdan, Acornicesei Dragoș, Anghel Cristian, Buruiană Georgiana XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 24 24 23   41  
19 Cojocaru Marciana, Răduț Ramona, Băjenaru Iuliana, Chirilă Simona XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 22 24 22   38  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Ne  50 Co   50 JV    50 Ei       50  Pr     90  Diplome acordate
1 Balan Lavinia, Grigoraș Maria, Isachi Alexandru Lucian, Marchidan Radu Florin, Rusu Tudor Matei XII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 48 49 49   86 Pr
2 Baraniuc Diana Maria, Ivan Silvia, Moga Alexandru, Popa Andreea Mădălina XII Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Keller Mihai 44 46 46   82 Pr
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Daniela Drăgan  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro