Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2014
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Rezultate
CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 29 - 30 martie 2014, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE) - Literatură
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Enache Bogdan Constantin X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel, Atudorei Leonardo Fizică 101 45 44 45   80 Pr
2 Vorobchevici Iuliana XI Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Paraschiv Daniela Paznicul nimicului 43 44 46   77 Ar
3 Pascal Raluca Alexandra, Postudor Alexandru, Gheorghiță Mihaela Lucia VII Școala Gimnazială Nr.1, Holboca Juverdeanu Marinela Aventura unei picături de apă. 43 43 45   75 Ar
4 Andrei Oana Florentina X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel, Atudorei Leonardo Cerul a luat foc 41 43 44   74 Ar
5 Însurățelul Adina VI Școala Gimnazială Nr.1, Holboca Juverdeanu Marinela Aventurile interacțiunii 42 41 42   71 JV
6 Tabarcea Smaranda Iuliana IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Partenie Doina Invazia celulară 38 40 41   71 Ar
7 Asoltanei Adriana Mariana X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel, Atudorei Leonardo Farmecul ploii 38 38 41   69 Ar
8 Suditu Elena Cătălina X Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Perjoiu Rodica Confesiunea unui orb 37 38 40   67 Ar
9 Ilie Adelina Cristina, Teleman Elena XI Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana Apocalipsa - paradoxul supraviețuirii 37 37 40   66 Ar
10 Vornicu Maria, Vornicu Ilinca IX, X Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Ciocoiu Laura, Silvaș Grigore Microscopul - trecut și prezent 35 40 41   66 Ar
11 Bejan Luciana Paraschiva, Păcular Mădălina VII Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile Pasărea mecanică 33 38 41   66 Ar
12 Rusu Diana VI Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena Densitatea corpurilor 37 37 38   66 Ar
13 Angheluș Andreea, Buta Ionela XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion Muzica Universului 28 39 41   58 Ar


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 29 - 30 martie 2014, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Arte vizuale
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Pleșcuța Simona Maria XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Chiculiță Viorel, Bucan Mihaela  Cercetarea - Motor al cunoașterii și dezvoltării 49 48 48   85 Pr
2 Hreniuc Maria, Hreniuc Liviu X Colegiul Național de Artă „Octav Băncilă”, Liceul Teoretic de Informatică „Gr. Moisil”, Iași Keller Marta, Pavliuc Adrian, Amitroaie Simona, Știrbu Mihaela Teleportarea 48 47 48   85 Pr
3 Nicolau Maria, Osoianu Irina, Apopei Diana Iuliana, Ignat Giulia X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel, Pădurariu Petru Superficial dar vital 47 44 45   80 JV
4 Bălaș-Maftei Bianca, Vlad Gheorghica XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Chiculiță Viorel, Padurariu Petru Omagiu Ștefan Procopiu 42 45 44   79 Co
5 Georgescu Ana-Maria, Tofan Remus XI Colegiul Național „Ștefan cel Mare", Hîrlău Bobîrnă Anca, Florescu Zoica Supernaturalul în lumea fizicii 44 41 43   76 JV
6 Gurzun Lavinia IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel Fantezia iernii 39 44 44   75 Co
7 Lopatnic Bogdan, Coteț Violeta IX Liceul Tehnologic Economic „Virgil Madgearu”, Iași Mihăilă Liliana Reflexia vieții 42 42 45   75 Ar
8 Radu Gheorghița VII Școala Gimnazială Nr.1, Holboca Bejan Eugenia Frumoasa picătură 43 42 43   74 JV
9 Mormeci Victor VI Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana O zi fara gravitație 45 41 41   73 JV
10 Haciu Teodora, Vrânceanu Paula VIII Școala Gimnazială Nr.1, Holboca Juverdeanu Marinela Apa. Circuitul apei în natură. 41 43 45   73 Ar
11 Ciomaga Denisa, Nedelcu Iulia IX Liceul Tehnologic Economic „Virgil Madgearu”, Iași Mihăilă Liliana Steluțe unice și zgribulite 41 42 44   73 Ar
12 Bostan Miruna VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Corpul uman - mecanismul suprem 40 43 44   73 Ar
13 Crăciun Ștefana, Ignat Andreea VI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca Inerția 41 40 41   72 JV
14 Ursu Demetra VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Lumină și culoare 40 42 44   72 Ar
15 Enea Andrei, Teleman Ionuț, Coteț Silviu, Roșu Robert VI Școala Gimnazială Nr.1, Holboca Juverdeanu Marinela Interacțiunea. Deformarea corpurilor. 40 41 44   71 Ar
16 Perțu Anca VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Conțu Valentin Misterele Universului 42 39 42   71 JV
17 Brînzanu Horia Teodor, Chichirău Alexandra Ana Maria, Pârâu Laura Dumitrița VII Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile Cele 4 mere  celebre 38 41 42   71 Ar
18 Hriscu Maria Diana, Curcă Mihaela VI Școala Gimnazială Pîrcovaci-Hîrlău Bobîrnă Ionel Balanța 39 39 40   70 Ar
19 Anton Călina, Perdun Patricia, Cristia-Avram Alexandra VI Colegiul Național, Iași Anița Maria Fizica - un joc 38 40 42   70 Ar
20  Gavril Clara X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca  Lumină: undă și corpuscul 39 39 40   70 Ar
21 Bejan Luciana Paraschiva, Păcular Mădălina VII Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile Pilonii fizicii 39 39 40   70 Ar
22  Argeanu Andreea, Călin Larisa, Mihăilescu Diana VIII Școala Gimnazială „Mihai Codreanu”, Iași Lazăr  Aurora, Burlea Mihaela Misterele timpului  38 41 43   70 Ar
23 Hrușcă Vlad VII Liceul Tehnologic Economic „Nicolae Iorga”, Pașcani Pricop Anca, Spiridon Gheorghe Viteza 38 40 41   69 Ar
24 Irimia Andreea, Musteață Tatiana X Liceul Teoretic „Miron Costin", Iași Antici Adina Circuitul electric 37 40 42   69 Ar
25 Pavăl Mihai VII Colegiul Național „Ștefan cel Mare", Hîrlău Bobîrnă Anca, Fecioru Gabriela Aventuri pe planeta mecanismelor simple 40 35 37   68 JV
26 Vârlan Bianca Alexandra, Vatrici Bianca X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel, Pădurariu Petru Tangoul culorilor 36 39 40   67 Ar
27 Malache Andreea VII Liceul Tehnologic Economic „Nicolae Iorga”, Pașcani Pricop Anca, Spiridon Gheorghe Jocuri fizice 38 37 38   65  
28 Pavăl Maria Magdalena  VIII Colegiul Național „Ștefan cel Mare", Hîrlău Bobîrnă Anca, Iancu Mirela O întâmplare neobișnuită 37 36 38   65  
29 Grigoraș Miruna VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Auroră boreală 34 36 37   63  
30 Poleac Alexandra Cătălina, Hobincă Miriam Georgiana VII Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Luca Ionela, Buchilă Daniela  Magia aurorelor boreale 34 35 36   63  
31 Cărăușu Anastasia VI Colegiul Național, Iași Anița Maria Copacul cunoașterii 34 36 37   63  
32 Dascălu Cristian VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Conțu Valentin Optică și culoare 36 34 36   62  
33 Iamandii Ștefania VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Arhimede la Polul Nord 33 36 37   62  
34 Țicămucă Monica VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Transformări în bucătărie 33 39 38   62  
35 Cernescu Bogdan Florin IX Colegiul Național „Ștefan cel Mare", Hîrlău Iordăchioaie Octaviana Viitorul prin ochii mei 34 34 37   61  
36 Butnariu Ana Maria VIII Liceul Tehnologic Economic „Nicolae Iorga”, Pașcani Pricop Anca, Tcaci Carmen Einstein 33 35 35   61  
37 Drăgănescu Bianca Andreea, Handra Mădălina VII Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Luca Ionela, Buchilă Daniela  Optica în universul electricității 37 32 32   61  
38 Axinte Marian Gabriel, Tanasă Alexandru Vlad VI Liceul Tehnologic, Vlădeni Largu Vasile Inerția 35 35 37   61  
39 Zelencu Dumitru, Soltan Alexandru IX Colegiul Tehnic de Transporturi și Construcții, Iași Bulai Mihaela Spectacolul luminii în atmosfera terestră 30 36 40   60 Ar
40 Chițescu Bianca VI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca  Newton și mărul 31 38 37   60  
41 Gavril Smaranda, Chiriță Simona, Cohal Otilia, Tanasă Diana XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina Dispersia luminii 31 36 36   59  
42 Popovici Ruxandra VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani Pricop Anca, Hirean Liliana Cine e mai mare? 31 35 35   57  
43 Șerban Mihai VII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca Jocul planetelor 27 36 38   55  
44 Dobrea Liliana, Popa Iolanda IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Andrei Cătălina Legătura fizicii cu alte științe 28 33 33   54  
45 Ciurlică Bianca, Hugeanu Maria VII Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Luca Ionela, Buchilă Daniela  Un univers paralel 27 34 34   53  
46 Matei Ștefania, Cucoș Andreea VI Colegiul Național, Iași Anița Maria Atracția gravitațională 26 33 35   52  
47 Ispir Bianca, Zaharia Georgiana IX Liceul Teoretic „Al. I. Cuza”, Iași Andrei Cătălina Omul, sistem biofizic 23 30 30   47  


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 29 - 30 martie 2014, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Film
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Apostol Marius, Buzatu Laurențiu, Isticioaia Lucian XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion IAR-111 47 46 47   82 Pr
2 Țenu Andrei Cezar, Matei Adriana Florentina, Păduraru Andreea Corina, Aruștei Ștefania VI Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași Leahu Iulian Este o mândrie să fii fermier! 46 47 47   82 Pr
3 Costea Eduard Nicolae, Sebastian Simona, Măriuța Silviu Andrei, Irina Maria Elena IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca Mecanica din jurul meu 42 46 46   76 Co
4 Filip Ștefana, Croitoru Alexandra, Corduneanu Ioana X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Alexandru Constantin Motorul Otto 43 43 44   76 Ar
5 Coman Narcis, Donose Cosmin, Chilug Diana, Costea Codrin XI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina Geneza energiei solare 44 42 44   76 JV
6 Călin Anastasia, Enache Bogdan Constantin, Șerban Roberta, Ioniță Vlad X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel, Pădurariu Petru Pisica lui Schrodinger 44 42 42 50 74 JV, Ei
7 Angheluța Codruța Andreea, Iacob Narcis Ștefaniță, Munteanu Ana Georgiana IX Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana, Avadani Mihai Inerția, proprietate generală a corpurilor 39 43 43   73 Co
8 Butnaru Bogdan, Cantimir Bogdan Traian, Rotariu Cosmin X Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași Alexandru Constantin Principiul lui Bernoulli 41 43 43   73 Co
9 Coroabă Maria VII Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena Conservarea energiei mecanice 41 43 42   72 Co
10 Mocanu Valentin, Ciolan Bogdan, Aioanei Alina, Oprica Delia, Teslii Georgiana VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Partrenie Doina Helene Sunetul 36 36 38   64  
11 Zaiț Irina, Nepotu Alexandra, Chirițoiu Mălina Dahorea Bianca  VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Partrenie Doina Helene Electricitatea și circuitul electric 34 36 37   63  
12 Stolnicu Andreea, Stoica Lavinia, Cobilita Karina, Ciobanu Bianca VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Partrenie Doina Helene  Iluzii optice 25 32 31   50  


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 29 - 30 martie 2014, Iaşi
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Teatru
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, Localitatea Profesor îndrumător Titlul lucrării JV   50 Co   50 Ar    50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Anton Bianca, Paleescu Miruna VII Colegiul Național, Iași Ouatu Andu Principiile lui Newton 45 46 47   80 Ar
2 Popa Ioana, Anton Călina, Bașchir Călin, Petraru Ecaterina, Holban Mihnea, Negrușer Matei, Cristia-Avram Alexandra VI Colegiul Național, Iași Anița Maria Amintiri 40 42 41   73 Co
3 Romașcu Andra Amalia, Chirilă Ilinca, Herdeș Bianca Andreea, Azoiței Elena Cristina VI Colegiul Național, Iași Anița Maria Fizica din viața de zi cu zi 38 41 42   71 Ar
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Raluca Hreniuc

 



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)      Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
Realizatori: prof. Mihai Keller(Iasi), prof. Irina Frunza(Iasi), prof. Adriana Amazilitei(Iasi), prof. Magdalena Postolache(Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro (http://www.mxhost.ro)