Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa judeteana Iasi 2015
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. tehnologica      f. computationala       compozitii       p. antreprenoriale


Subiecte

     Grupuri de cooperare gimnaziu + liceu


Rezultate


CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 28 - 29 martie 2015, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele VI-VIII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co   50 Ei   50 Pr     90  Diplome acordate
1 Balent Elena, Dobrinescu Victor, Ghimpu Ioana Ingrid, Ignat Tiberiu, Vlad Adriana VI Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Foca Mirela 48 48 47   87 Pr
2 Aluculesei Teodor-Eduard, Ursache Alina-Narcisa VI Școala Gimnazială „Al.I. Cuza”, Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 47 46 47   86 Pr
3  Mustiaţă Roxana, Damian Veronica, Tiță Maria, Manole Ioana VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Ciocan Mihaela 46 45 45   82 Pr
4 Coșuleanu Maria Raluca, Dorcu Mihnea Ioan, Prelicz Victoria Maria, Minea Eduard Constantin, Coroi Andreea Diana, Dezso Alin VI Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Leahu Iulian, Amaziliței Adriana 43 43 43   79 Ne
5 Strungariu Petru Cosmin, Ghilan Damian, Patrichi Eduard, Ursu Cozmin VI Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Leahu Iulian, Amaziliței Adriana 43 43 44   78 Co
6 Dosoftei Bogdan Alexandru, Țigăeru Alexandra Gabriela, Istrate Simon Adrian, Măzăreanu Florin, Panciuc Ilie Cosmin, Ionescu Alexia Ioana VI Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Leahu Iulian, Amaziliței Adriana 41 41 42   74 Co
7 Darie Sofia, Grădinariu Dan, Gugulică Dariana,  Radu Alexandru, Pricop Matei VI Școala Gimnazială „Ionel Teodoreanu”, Iași Lazăr Aurora 40 40 41   73 Co
8 Sandu Raluca, John Harrison Pitson, Vieru Iosif, Gavril Tudor VI Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Postolache Magdalena 39 40 40   71 JV
9 Codrescu Claudia, Macovei Diana, Olariu Ioana VI Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Asăndulesei Elisabeta 35 36 36   65 JV
10 Băetu Iuliana, Raită Georgiana Elena, Tudosă Diana Elena VI Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 35 35 35   63 JV
11 Rohozneanu Diana, Crăciun Andrei, Lăzărescu Larisa, Dumitru Ioana VI Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Ciocan Mihaela 31 30 34   59 Co
12 Burdea Maria Daniela, Groza Larisa Elena, Hodoș Iolanda Gabriela VI Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 34 32 32   58 Ne
13 Suculiuc Alina Roxana, Codău catrinel, Grigore Cătălina Luiza VI Colegiul „Costache Ngruzzi”, Iași Apetrei Anca 29 30 30   53  
14 Butnaru Cosmin Theodor, Plugaru Valentino Sebastian VI Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 30 30 29   51  
15 Sandu Smaranda, Velicescu Andrei, Stratan Maria Ilinca VI Colegiul Național, Iași Rotaru Jean 30 30 29   51  
16 Ailoaei Ana Maria, Erbiceanu Alexandra Elena, Stângaciu Ionuț Paul VI Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 25 26 26   47  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co   50 Ei   50 Pr     90  Diplome acordate
1 Beldiman Elena, Coroabă Mihaela VII Școala Gimnazială „Al.I. Cuza”, Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 45 45 45   83 Pr
2 Arhire Daria, Grecu Gabriela Lorena, Sîmpetru Celia, Cărăușu Anastasia VII Colegiul Național, Iași Aniță Maria 45 45 46   82 Pr
3 Apetrei Radu, Toma Andrei, Milea Teodora, Hatmanu Iulian, Țintă Andrada VII Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Asăndulesei Elisabeta 44 44 43   79 Ne
4 Țurcanu Vasile-Adrian, Andronic Angelica,  Robu Vlad-Constantin VII Școala Gimnazială „Al.I. Cuza”, Podu Iloaiei Tansanu Elena 44 44 43   77 Ne
5 Alexandru Eliza, Bocan Alexandra, Burduja Daria VII Școala Gimnazială „Ionel Teodoreanu”, Iași Lazăr Aurora 42 41 40   75 Ne
6 Chelariu Sabian Andrei, Juglan Ioana Alexandra, Ghiorghiu Mădălina Ștefania, Iorga Tudor, Dimir Ștefan Liviu VII Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Leahu Iulian, Amaziliței Adriana 42 42 42   74 Co
7 Bădicel Ștefan, Băetu Nicoleta, Panțiru Alexandru Valentin VII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 38 40 39   73 JV
8 Mocanu Bianca Ștefana, Ștefănoaia Mihai, Petroșanu Răzvan, Mihăilă Sebastian, Progoreanu Andrei VII Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Drăgan Daniela 40 40 39   73 Ne
9 Măzărean Anca, Bojă Bianca, Tănase Vlad Alexandru VII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 40 40 40   72 Co
10 Stolnicu Andreea, Stoica Lavinia, Nepotu Alexandra, Petru Narcisa, Chirițoiu Mălina, Zaiț Irina VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 38 39 38   67 JV
11 Doca Andreea, Azamfirei Smaranda, Dăscălescu Rareș, Nicorici Claudiu, Soponaru Sebastian VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 34 33 35   62 Co
12 Lazăr Melania, Popovici Diana, Dracea Iulia, Gospodariu Roxana, Gheorghieș Roxana VII Școala Gimnazială „Ionel Teodoreanu”, Iași Lazăr Aurora 34 33 35   62 Co
13 Ailoaei Iuliana, Erbiceanu Georgiana, Coțofană Maria Diana VII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 33 34 35   60 Co
14 Nedelcu Ștefan, Rotaru Lucian VII Școala Gimnazială „Petru Poni”, Iași Dascălu Oana 31 32 31   58  
15 Albișteanu Ștefan, Hamăn Bianca, Constandache Eduard, Creangă Gabriel, Albu George VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 32 32 31   57  
16 Țaga Andrei, Ailiesei Radu Gabriel, Potlog Liviu Andrei, Șerban Călin Constantin VII Școala Gimnazială „Alexandru Cel Bun”, Iași Leahu Iulian, Amaziliței Adriana 30 30 30   54  
17 Aioanei Alina, Oprică Delia, Mocanu Valentin, Dahorea Bianca VII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 28 29 28   51  
18 Burdea Iulian, Crăcăileanu Alexandra, Gimiga George Eduard VII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 27 28 26   49  
19 Bădicel Vasile, Gimiga Robert Ioan, Panțîru Cristian  VII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 25 25 25   45  
20 Axinte Marian Gabriel, Vlad Bogdan Petrișor VII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 25 25 25   45  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co   50 Ei   50 Pr     90  Diplome acordate
1 Olinici Emanuel, Angheluș Vlad, Gavrilă Bogdan, Timofte Vlad VIII Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Asăndulesei Elisabeta 47 46 46   83 Pr
2 Necula Iulia-Teodora, Aluculesei Teodora, Rusu Sabina-Elena VIII Școala Gimnazială „Al.I. Cuza”, Podu Iloaiei Dobrinescu Ecaterina 45 45 46   82 Pr
3 Bejan Luciana Paraschiva, Chichirău Alexandra VIII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 43 43 43   77 Co
4 Pătrașcu Alexandru, Alexandru Maria, Crăciun Alexandra, Haras Teodora, Pandelea Delia VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 42 42 42   76 Co
5 Dumitraș Cosmin, Hornea Codrin, Solomia Tudor, Adochiei Mihai VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 44 44 42   76 Ne
6 Crivoi Alexandra, Cosovanu Alexandru, Cosovanu Andreea, Harasim Irina, Sava Gabriel  VIII Școala Gimnazială „Ionel Teodoreanu”, Iași Lazăr Aurora 41 41 41   73 Co
7 Stan Radu, Anghel Alin, Cuvuliuc Alex, Vieriu Carmina VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 38 39 38   67 JV
8 David Alexandru Petru, Rusu Andrei Codrin, Rusu Dragoș Cătălin VIII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 36 35 35   64 Ne
9 Brînzanu Horia Teodor, Păcular Mădălina, Părău Laura Dumitriţa VIII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 36 36 36   64 JV
10 Rădeanu Claudia, Bișog Ștefana, Butnaru Andreea, Țugui Lorena, Prisecaru Smaranda VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 34 36 34   64 JV
11 Alexandru Adelina, Lazăr Andreea, Săndulache Cristina, Girigan Emma, Dornescu Geanina VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 35 35 35   63 JV
12 Pascariu Iulia, Moraru Elena, Pelin Ioan, Liță Thalida, Luca Ștefania VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 35 35 35   63 JV
13 Talancă Mădălina, Herghel Sabina, Fodor Melina, Harabagiu Valentin, Potingă Vlad VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina 35 35 35   63 JV
14 Hulub Andreea, Popovici Alina, Olaru Bianca, Susanu Andrei VIII Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”,Iași Postolache Magdalena 35 34 35   62 Co
15 Alexandrescu Cosmin, Ioniță Bogdan, Aftenii Teodor, Paraschiv Roxana VIII Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Condrea Marieta 31 31 30   56  
16 Bacinschi Constantin, Ciocan Ștefan VIII Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 29 30 30   53  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Irina Frunză



CONCURSUL DE CREATIVITATE IN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa judeţeană, 28 - 29 martie 2015, Iaşi
Secţiunea GRUPURI DE COOPERARE - clasele IX - XII
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co   50 Ei   50 Pr     90  Diplome acordate
1 Agrigoroaei Ștefan, Strat Ștefan-Alin, Pogor Andrei-Robert, Mihălcuț Sorin-Silviu, Moisuc Paul-Andrei   IX Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași Drăgan Daniela 46 47 46   83 Pr
2 Cotic Mădălin, Jalaboi Iustin, Manolache Mădălina, Tîrpescu Sabina IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 43 42 45   76 Co
3 Olaru Bianca Elena, Osoianu Diana Ioana, Mardiniuc Andreea IX Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemic, Colegiul „Costache Negruzzi”, iași Leahu Iulian 42 40 43   71 Co
4 Cornescu Arina, Cojocaru Tudor, Haliga Ioana, Nagâț Tiberiu, Alexandrescu Mădălina IX Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Galer Sorin 41 35 36   64 Ne
5 Ardeleanu Diana, Munteanu Mihaela, Creţu Andreea, Nicoria Florin, Macovei Dragoș IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana, Săndulescu Valentina 35 36 34   61 JV
6 Miron Miruna, Caunii Maria, Fechet Șerban, Tiron Luca IX Colegiul „Costache Negruzzi”, Iași Țura Mihaela 35 34 36   61 Co
7 Velenciuc Ionuț Alexandru, Codreanu iasmina, Șoimu Paul Neculai IX Liceul Tehnologic Vlădeni Largu  Vasile 32 37 32   57 JV
8 Aștefănoaie Alexandru, Ciobîrcă Armand, Pavel Consuela, Șipoș Anca, Chirilă Ana IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Călțun Ioana, Săndulescu Valentina 30 29 33   54 Co
9 Ojică Marius, Prisacariu Ștefan, Vasluianu Tudor, Simionescu Ionuț IX Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 35 27 31   51 Ne
10 Bulgaru David, Busuioc Ana Teodora, Pandele Lavinia, Vlioncu Răzvan IX Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Nicolae Liliana Tatiana 29 26 27   44  
11 Babanu George, Timofte Iustina, Ștefan  Alexandra, Lemnaru Petru IX Colegiul Național „Emil Racoviță”, Iași Nicolae Liliana Tatiana 18 16 19   27  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co   50 Ei   50 Pr     90  Diplome acordate
1 Costea Eduard, Ichim Teodora, Gavril Dragoș, Pintilie Sabin, Plaiu Vlad X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 42 43 41   72 Pr
2 Nica Andreia, Careja Constantin, Bamghetner Ioana, Podeanu Alin X Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc", Pașcani Pușcașu Mihaela, Tomuș Adrian Marius 30 29 29   54 Ne
3 Iacob Narcis Ștefăniță, Bisog Octavian-Lucian,  Șchiopu Oana Nicoleta X Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni Carp Liliana 32 33 31   52 JV
4 Duduman Bianca, Moglan Andreea, Costea Bianca, Ștefan Mălina, Strachinaru Alin X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Cazacu-Davidescu Ion 30 31 30   51 JV
5 Mihăescu Dragoș, Grădinaru Alexandra, Nechifor Bianca, Darabă Sabina, Cojocaru Adrian X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Nistor Alina 34 32 29   51 Ne
6 Dumitraș Iarina, Toma Ioana, Corban Marilena, Tataru Mădălina, Aștefănoaie Alexandra X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Antici Adina 29 28 30   49 Co
7 Popa Elena, Onofrei Alina, Teodorescu Iulia, Benţa Margareta, Frunză Alexandra, Postolachi Vasile X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Nistor Alina 32 29 28   49 Ne
8 Stoica Georgiana, Gherasim Andreea, Constantinescu Gabriela, Ciurariu Radu, Borș Simona X Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 29 27 32   44 Co
9 Cozlac Mara, Butnariu Alexandra, Anghel Andreea, Hurdubae Georgiana X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Ciocan Mihaela 23 24 22   39  
10 Năsturaș Cosmin, Năstasă Bianca, Dămoc Amalia, Boroș Maria, Condrea Theodor X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Ciocan Mihaela 22 20 19   35  
11 Bălţatu Alexandra, Dimitriu Livia, Argint Adrian, Zălincă Claudiu, Roșu Francisc X Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași Smirnov Cristina, Ciocan Mihaela 21 20 19   34  

Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Profesor îndrumător Ne    50 JV      50 Co   50 Ei   50 Pr     90  Diplome acordate
1 Balaur Oleg, Cimpoi Răzvan, Cobiliță Cosmin, Roman Cătălin, Nicuriuc Tudor-Ștefan XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Antici Adina 45 45 44   80 Pr
2 Ticu Mădălina, Tuluc Alexandra, Olărescu Dorian, Păduraru Andrei, Despa Bogdan XI Colegiul Național „Garabet Ibrăileanu”, Iași Ciocoiu Laura 39 38 40   71 Co
3 Bucur Crina Iuliana, Cozma Mihaela Cătălina, Crăciun Bogdan Ionuț, Nechifor Mădălin Constantin XI Liceul Tehnologic „Mihai Busuioc", Pașcani Pușcașu Mihaela, Tomuș Adrian Marius 41 40 39   70 Ne
4 Luchian Bogdan, Imbrisca Radu, Jora Alexandru, Patnoski Iustina, Grosu Loredana XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani Ciobotaru Radu 39 38 38   69 Ne
5 Andrei Oana, Apopei Diana, Enache Bogdan, Șerban Roberta XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 40 39 40   69 Co
6 Costoaea Traian, Dumea Cristian, Florean Oana, Olariu Mădălina, Penelea Lucian XI Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil", Iași Pavliuc Adrian 37 37 38   66 Co
7 Irimia Andreea, Herko Andrei, Moldoveanu Codrin, Radu Vlad XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Antici Adina 38 35 34   63 Ne
8 Boboc Mălina, Dolhăscu Alexandra, Ignat Giulia, Nicolau Maria, Osoianu Irina XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 35 36 35   60 JV
9 Alexandru Iulian, Grosu Vlad, Leizeruc Sabin, Murariu Ștefan  XI Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil", Iași Smirnov Marius  35 35 33   59 JV
10 Boureanu Iustin, Popa Silviu, Lența Robert XI Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil", Iași Smirnov Marius 33 32 32   57 Ne
11 Buruiana Mădălina, Cămănaru Vlad, Gliga Dumitru, Trincă Alexandra XI Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil", Iași Pavliuc Adrian 32 32 33   55 Co
12 Florea Andreea, Pușcașu Ana-Maria, Tabarcea Augustus, Popovici Gabriel XI Colegiul Național, Iași Ouatu Andu 34 33 28   55 Ne
13 Manea Andrei, Atodiresei Theodor, Onofrei Claudia XI Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil", Iași Pavliuc Adrian 27 31 27   53 JV
14 Bartic Alexandra, Ioniță Denis Elena, Ionoaia Anca, Păvăloiu Cristian XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Banu Viorel 34 29 28   51 Ne
15 Aluculesei Vlad, Sîrghie Giani, Lupu Radu, Brînză Ștefan, Floroiu Eduard XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Antici Adina 31 31 29   51 Ne
16 Cotruța Oana-Florentina, Gîrjev Diana, Lepciuc Daniel-Gabriel, Rusu Alexandru-Ionuț, Turbincă Tudor XI Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza", Iași Foca Gabriela 34 30 30   48 Ne
17 Ancuța Ștefana, Cornea Ștefan, Pădurariu Florin, Vasiloaea Mihai, Vasiloaea Ștefan XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani Dumitrache Coca 28 25 31   48 Co
18 Dumitriu Vlad, Dumbravu Adnana, Lupașcu Diana, Marin Isabela, Chircan Dan Cristian XI Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil", Iași Smirnov Marius 24 27 27   46  
19 Cristian Andrei, Haja Mihai, Raicu Iulia, Secară Șerban XI Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil", Iași Pavliuc Adrian 31 26 25   44 Ne
20 Borș Nadejda, Carp Cosmin, Mărtinaș Vlad, Manolache Mihăiță, Sava Nicoleta XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași Antici Adina 20 22 22   38  
21 Zupcu Dragoș, Prisacariu Georgiana, Turcanu Serafim, Al Sibai Hani XI Colegiul Național, Iași Aniță Maria, Ouatu Andu 21 20 22   35  
22  Cîrstean Vlad, Marian Călin, Sîrghe Matei, Stoica Mălin XI Colegiul Național, Iași Aniță Maria 15 17 17   27  
Preşedintele comisiilor de evaluare, Preşedintele secţiunii,  
prof. Iulian Leahu   =  diploma acordată   prof. Daniela Drăgan  



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro