Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa interjudeteana 2016
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii       p. antreprenoriale


Rezultate

CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa interjudeţeană, 28 - 29 mai 2016, Iași
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE) - Literatură
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Cătărău Laura XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Inside my fizic 50 50 50   90 Pr
2 Grancea Lavinia Roxana XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Century - cel mai lung vis 50 50 50   90 Pr
3 Moise Bianca XI Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”, Medgidia CT Grigorescu Aurelia Atomi și plăci seismice 49 49 49   89 Pr
4 Gyulai-Mureșan Iosif-Casian IX Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Bratu Ana, Gevat-Ismet Nejdet Fizică și alte chestii 49 48 48   87 Pr
5 Drăgan Florin, Apetrei Ștefania VI Școala Gimnazială Golăiești IS Juverdeanu Marinela Planeta misterioasă 47 47 46   84 Ar
6 Enache Ingrid IX Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doiniţa, Gevat-Ismet Nejdet Aurora învață să picteze 49 46 46   83 JV
7 Radu Daniel Ștefan VII Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Ploiești PH Dubeț Irina, Iancu Mariana Ochii unui spirit 48 45 46   83 JV
8 Iftimi Claudia Mădălina IX Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Bahrim Mariana Visător sub un unghi Alpha 47 46 44   83 JV
9 Mărtinaș Raluca XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița La revedere, dragă 47 45 45   83 JV
10 Burlacu Alexandru XI Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”, Medgidia CT Chengeali Erdin Phoenix 47 46 46   83 JV
11 Gheorghe Oana X Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doiniţa Natura – lumina universului 48 45 45   82 JV
12 Stoica Raluca Bianca X Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doiniţa Înțelesuri neînțelese 48 45 45   82 JV
13 Abduraman Gűlben IX Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doiniţa, Gevat-Ismet Nejdet Vis sau coşmar? 46 44 45   81 JV
14 Lavru Ioana Teodora X Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doiniţa, Gevat-Ismet Nejdet Întotdeauna acasă 48 45 44   81 JV
15 Rus Iulia VII Școala Gimnazială nr.6, Râmnicu Sărat BZ Bulgariu Mirela Apa vie 44 46 44   80 Ar
16 Ciudin Alexandra IX Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Ciorogaru Laurenţiu, Burlacu Gabriela Gaura de vierme 44 44 43   79 Ar
17 Petrinjel Maria Smaranda VI Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași IS Postolache Magdalena Planeta celor doi sori 44 43 42   79 JV
18 Sava Ileana IX Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doiniţa, Gevat-Ismet Nejdet Legenda zăpezii 45 43 42   78 JV
19 Economu Teo VII Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Bahrim Mariana Fizica în versuri 44 44 44   78 Ar
20 Dumitriu Irina X Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doiniţa Foc 45 43 42   78 JV
21 Hrițac Vlad Andrei XI Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași IS Smirnov Marius Periplu printre nemuritori 45 44 43   78 JV
22 Borcan Andreea IX Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Maga Cristinel Phenomena 43 43 43   77 Ar
23 Enache Emanuel VIII Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni IS Carp Liliana Universurile paralele nu tin doar de Einstein! 43 41 40   76 JV
24 Müller Paula Renata X Liceul „Regina Maria”, Dorohoi BT Borșan Aurica O călătorie neplanificată 43 43 42   76 Ar
25 Panait Andreea Alina VII Școala Internațională Spectrum, Ploiești PH Dubeț Irina, Tudor Luminița Aventura din Triunghiul Diavolului  42 41 40   75 JV
26 Codreanu Iasmina X Liceul Tehnologic, Vlădeni IS Largu  Vasile Cald și rece  42 40 40   74 JV
27 Roșu Florentin Neculai, Pastramă Ștefan Sandu VII Școala Gimnazială nr.6, Râmnicu Sărat BZ Bulgariu Mirela Apocalipsa 40 41 41   74 Ar
28 Crudu Ștefania VIII Școala Gimnazială „George Enescu”, Năvodari CT Oprea Camelia  Calatoria 42 41 41   74 JV
29 Cane Filip Cristofor VII Școala Gimnazială nr.6, Râmnicu Sărat BZ Bulgariu Mirela Mirajele optice 37 38 37   66 Ar


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa interjudeţeană, 28 - 29 mai 2016, Iași
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Arte plastice
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Manolescu Raisa, Pascal Ana, Alexa Daria, Maftei Alexandra, Istrate Ana VII Şcoala  Gimnaziuală „Ștefan Bârsănescu”, Iași IS Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca Călătorie în multivers 50 50 50   90 Pr
2 Hreniuc Maria, Hreniuc Ioan XII Colegiul Național de Artă „Octav Băncilă”, Liceul de Inf. „Grigore Moisil” Iași IS Keller Marta, Pavliuc Adrian Lumina 50 50 50   90 Pr
3 Mihalache Anastasia, Tănase Mirela, Dicov Maria, Vacaru Adriana, Balcan Simone VII Şcoala  Gimnaziuală „Ștefan Bârsănescu”, Colegiul Național, Iași IS Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca, Rotaru Jean Călătorie în timp 50 50 50   90 Pr
4 Axinia Ruxandra, Hamciuc Viviana X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel, Bucan Nicola Mihaela Culorile soarelui 50 49 50   89 Pr
5 Vezeteu Alexandru, Cordun Aida VI Şcoala  Gimnaziuală „Ștefan Bârsănescu”, Iași IS Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca În căutarea unei lumi noi 47 47 47   85 Ar
6 Mihalache Claudia, Prodan Andreea VI Şcoala  Gimnaziuală „Ștefan Bârsănescu”, Iași IS Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca Fizica muzicală 47 47 47   85 Ar
7 Fechet Ionela Paula  XI Liceul Teoretic „Bogdan Vodă”, Hălăucești IS Pușcașu Mihaela "Povestea"  gemenilor 48 48 47   85 Ar
8 Isticioaia Bianca, Hârtopanu Alin, Lipovanu Letiția VIII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Dumitrache Coca, Pădurariu Petru Timpul 47 46 48   85 Co
9 Mormeci Victor VIII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Pricop Anca, Hirean Liliana Încălzirea globală 48 45 48   85 Co
10 Cîrjan Catarina VI Școala Gimnazială „George Enescu”, Năvodari CT Oprea Camelia Fizica naturii 48 47 48   85 Co
11 Oancea Diana Andreea, Ștefănescu Ana, Rașid Selghiul  XI Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Baban Valerica, Sîrbu Marian, Dănilă Constanța Energia - un fir de legătură 46 47 48   85 Co
12 Lefca Raluca Paula, Miftode Alina Denisa IX Liceul Teoretic „Traian”, Constanța CT Țifrea Monica Universul în coordonate spațiu-timp 48 47 46   85 JV
13 Ștefănescu Janina Cristiana X Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Bahrim Mariana, Dănilă Constanța Gânduri în stare solidă 46 45 46   85 Co
14 Perțu Anca X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Cazacu-Davidescu Ion, Pricop Anca Monștrii Universului 46 49 47   84 Ar
15 Țugurlan Ioana, Bulancea Andra VI Şcoala  Gimnaziuală „Ștefan Bârsănescu”, Iași IS Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca S.O.S. 46 44 44   82 JV
16 Jigolea Florina VII Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași IS Manole Maricica, Verdeși Brândușa Soarele luminează lumea. Știința luminează pe om 46 47 47   82 Ar
17 Hodor Maria Felicia, Nurla Taner, Zaharia Valeria Florentina, Inoveanu Sorana Nicol, Ignat Mihaela Cătălina VIII Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Burlacu Gabriela Rodica Pârghii în corpul omenesc 43 45 46   80 Co
18 Ursu Demetra IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Dumitrache Coca Expansiunea 45 42 42   79 JV
19 Dragomir Miruna Alexandra, Brătoi Rebeca Andreea, Giurgea Irina, Tacciu Andreea Beatrice VII Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Burlacu Gabriela Rodica, Bălută Loretta Curcubeul dublu 43 45 45   79 Co
20 Dan Bianca Teodora VI Școala Gimnazială „Elena Cuza”, Iași IS Manole Maricica, Hreniuc Raluca SORA TERREI 43 43 44   78 Co
21 Gurzun Cristiana, Ghițu Florentina XI Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel, Pădurariu Petru Atracția fizicii 41 41 42   76 Co
22 Florea Bianca VIII Școala Gimnazială nr.37, Constanța CT Dobrin Ioan Florin Legături 40 42 43   75 Co
23 Sandu Dan, Târpescu Eliza, Curcudel Alex VIII Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Dumitrache Coca, Pădurariu Petru Gravitația și energia electrică 41 39 39   73 JV
24 Chelaru Rareș VII Școala Gimnazială „Iordache Cantacuzino”, Pașcani IS Pricop Anca, Hirean Liliana Lumea fizicii în sport 40 41 42   73 Co
25 Mambet Myren Elis IX Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”, Constanța CT Oprea Sanda Noapte dispersată 38 36 36   66  
26 Grădinaru Denisa-Andreea, Melinte Ştefana-Georgiana  VI Liceul Pedagogic „Vasile Lupu”, Iași IS Popa Luminița Întâlnirea cu fizica 36 36 37   63  
27 Anghel Liviu, Nedelcu Valentin Marian X Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Liceul de Artă „Carmen Sylva”, Ploiești PH Iosub Violeta, Lumezeanu Ioan Știinta din spatele hipertrofiei 23 26 26   45  


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa interjudeţeană, 28 - 29 mai 2016, Iași
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Film
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Leca Mircea, Florescu Tiberiu, Militon Rareș, Mocanu Răzvan, Ignat Gabriel, Crețu Cosmin, Mihai Loredana Raluca XI Liceul Teoretic „Ovidius”, Liceul Teoretic „Traian”, Constanța CT Leu Sorina Maria, Baban Valerica, Avram Alexandrina Fizică în contratimp 49 48 48   87 Pr
2 Cojocaru Tudor, Mahalu Adrian XI Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Iași IS Andrei Cătălina, Maximiuc Ariadna Știu animalele fizică?(II) 49 48 48   87 Pr
3 Isachi Alexandra-Maria VI Școala Gimnazială „Alexandru cel Bun”, Iași IS Leahu Iulian, Amaziliței Adriana Top 3: experimente cu electricitate și magnetism 48 49 48   87 Pr
4 Airinei Luca, Chiper Ioan-Alexandru, Amihăesei Sergiu, Berbece Sabin, Ciobanu Luigi  X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel Legile fizicii in jocurile video 48 47 48   85 Pr
5 Călin Anastasia, Petrila Iolanda Cristina, Petrila Andrada, Bejan Vlad, Mocanu Ștefan, Frîncu Valentina X-XI-XII Liceul Teoretic „Bogdan Vodă”, Hălăucești IS Balan Petru Doru, Călin Luminița, Pușcașu Mihaela TIC   TAC   TOE 47 44 45   82 JV
6 Gavriluță Ioan VI Școala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza”, Podu Iloaiei IS Tansanu Elena Inerția corpurilor 45 45 43   81 Ar
7 Ion Nela, Gorcioaia Andreea, Sandu Delia X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Cazacu-Davidescu Ion Difuzia și mișcarea browniană 47 44 44   81 JV
8 Marian Vlad Ștefan, Poeană Ionuț, Gorgan Răzvan Gabriel, Gorgan Daniel Mihai, Vițel Silviu Constantin XII Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași IS Smirnov Marius c + c = 2c ? 44 46 46   80 Ar
9 Jalaboi Iustin, Cotic Mădălin, Sandu Andreea, Petrea Irina, Tîrpescu Sabina X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Banu Viorel, Pădurariu Petru Entități luminoase 43 44 42   77 Ar
10 Ciurlică Robert, Duduman Ioana, Ionică Andreea, Lupu Sabina, Sofia Ioan X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Cazacu-Davidescu Ion Electricitatea 43 45 43   77 Ar
11 Pescaru Maria VI Școala Gimnazială „B.P. Hașdeu”, Iași IS Postolache Magdalena Descoperind drumul spre cunoașterea fizicii 44 43 42   77 JV
12 Banu Maximilian IX Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Maga Cristinel Multivers 43 41 41   75 JV
13 Angheluță Codruța Andreea, Munteanu Ana Georgiana, Babiac Daniel Sebastian  X, XI Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni IS Carp Liliana Unde sonore 39 40 40   73 Ar
14 Corban Marilena, Dumitraș Iarina, Tataru Mădălina, Toma Ioana, Cotoman Ștefania XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași IS Antici Adina Experimentul Philadelphia 41 40 41   72 Ar
15 Țenu Andrei, Vasilică Alex, Alexandrescu Ciprian IX Liceul Teoretic „Vasile Alecsandri”, Iași  IS Călțun Ioana, Săndulescu Valentina Doza care se strânge singură 37 40 40   69 Ar
16 Barbălată Codrina Marta, Pricop Irina, Babiac Daniel Sebastian  XI Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni IS Carp Liliana Unde seismice 36 37 36   67 Ar


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa interjudeţeană, 28 - 29 mai 2016, Iași
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Teatru
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Alba Ioana, Costache Alessia, Oancea Irina, Durdureanu Adina, Racoviță Răzvan, Damian Bianca, Borisov Tania, Sima Diana, Iliev Maria, Catrina Maria,  Stan Raul, Ciornea Bogdan VI, VII, VIII Școala Gimnazială „George Enescu”, Năvodari CT Oprea Camelia, Nicolau Nina Păcală și Tândală la târgul cu fete 50 50 50   90 Pr
2 Berchiu Maria, Bratu Livia, Cicîrîc Diana Maria, Ciorbaru Gabriel Mihai, Cojocaru Andrei Alexandru, Ivanciu Alexandru Teodor, Jipa Alexandra Nicoleta, Marin Alexandru Ștefan, Tobescu Robert Leonard IX Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria Talk-show 50 50 50   90 Pr
3 Bârzu Cătălina, Sava Florinela, Crăciun lucian, Casian Delia, Judele Mădălina, Hrostea Carmen, Lazăr Larisa VIII Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Buchilă Daniela, Budău Alina Procesul focului 47 48 46   85 Pr
Președinte de onoare:  Președintele comisiilor de evaluare, Președintele secțiunii,
Conf. univ. dr. ing. Tecla Castelia Goraș prof. Iulian Leahu prof. Raluca Hreniuc



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro