Concursul de creativitate in fizica si tehnologii "Stefan Procopiu"
  • Home
  • Editia 2018
  • Sectiuni
  • Evaluare
  • Editii
  • Press & Media
  • Anunturi
  • Cautare
Etapa interjudeteana 2017
lucrari       tehnici       grupuri      referate      f. aplicata      f. calculator       compozitii       p. antreprenoriale


Rezultate

CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa interjudeţeană, 27 - 28 mai 2017, Iași
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE) - Literatură
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Manolache Ana X Liceul Teoretic „Dimitrie  Cantemir”,  Iași IS Anton Iuliana Spectrul nevăzut  al existenței 50 50 50   90 Pr
2 Vangu Maria Alexa XII Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Portativ 50 50 50   90 Pr
3 Jurubiță Cristina, Popa Maria Cristina X Liceul Teoretic „Decebal”, Constanța CT Oprea Filis Decalog literar: istorisiri cu aripi 49 49 48   88 Pr
4 Drăgan Florin VII Școala Gimnazială Golăiești IS Juverdeanu Marinela Echilibrul universului 47 47 47   83 Co
5 Cucone Maria Alejandra, Pavăl Andra Elena, Mitran Cristina Alexandra X Colegiul Comercial „Carol I.”, Constanța CT Popescu Steluța Jurnalul micului fizician 47 47 47   83 Co
6 Profor Luana X Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Totul. Între straturile unei lumi 46 45 46   83 Co
7 Apostolidis Mihaela X Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Oglinzile sufletului 44 43 43   80 JV
8 Lungu Delia Cristina VII Școala Gimnazială „B .P. Hașdeu”, Iași IS Postolache Magdalena, Mihăiță Simona  Lumea prin ochii unui fizician 47 43 43   79 JV
9 Gyulai-Mureșan Iosif Casian X Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Bratu Ana Fizica. Nu doar în titlu 44 44 43   79 JV
10 Enache Ana Iulia X Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Maga Cristinel  Există viață pe Pământ? 45 45 45   79 JV
11 Borcan Andreea X Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Maga Cristinel Fluturi 44 44 44   78 JV
12 Dumitriu Irina XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Bulbul de sticlă 44 44 42   78 JV
13 Moise Bianca Andreea XII Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”,  Medgidia CT Grigorescu Aurelia Între uraniu & dor - iubirea noastră 44 45 43   78 JV
14 Enache Emanuel IX Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti” Răducăneni IS Carp Liliana Interviu cu urmașul spiritual al lui Einstein 45 43 43   77 JV
15  Pârvu Oana, Glodianu Denisa VI Școala Gimnazială Nr.6, Rm. Sărat BZ Bulgariu Mirela Descoperirea lui Mijo 44 43 42   77 JV
16 Condrea Daria  VI Școala Gimnazială „B .P. Hașdeu”, Iași IS Olinici Iulia, Postolache Magdalena  Legile fizicii pe alte planete 44 40 40   76 JV
17 Lavru Teodora XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Drumul 44 40 40   76 JV
18 Chiru Sorana XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Legături 44 40 40   76 JV
19 Sava Ileana X Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Mai tare ca piatra, mai ușor ca vântul 44 39 40   76 JV
20 Enache Emanuel IX Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti”, Răducăneni IS Carp Liliana Convenția informală a oamenilor de știință informali 44 42 41   75 JV
21 Gheorghe Oana XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Evadarea 41 41 41   73  
22 Chiru Iohana XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Infinitul meu verde 41 39 39   73  
23 Stoica Bianca XI Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Mitrică Doinița Miraj 41 39 39   73  
24 Cărăbuș Raluca IX Liceul Teoretic "Dimitrie Cantemir" Iaşi IS  Drăgan Daniela Virusul K2 39 39 39   71  
25 Bolache Maria VII Școala Gimnazială Nr.6, Rm. Sărat BZ Bulgariu Mirela Casa ecologică 37 38 38   67  


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa interjudeţeană, 27 - 28 mai 2017, Iași
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Arte vizuale
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Epure Silviu VII Școala Gimnazială „Elena Cuza”, Iași IS Manole Maricica, Hreniuc Raluca Maşina Z1 50 50 50   90 Pr
2 Carp Maria, Cojocaru Ștefania, Voinescu Andra VI Școala Gimnazială „Elena Cuza”, Iași IS Manole Maricica, Hreniuc Raluca În călătorie... 49 49 47   87 Pr
3 Frunză Elena, Mihai Elena, Iovu Iasmina, Ciobanu Paula VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași IS Hreniuc Raluca, Ciobanu Cătălina Mașina timpului  sau a vitezei? 49 48 48   87 Pr
4 Dumitru Valentin Andrei IX Liceul Tehnologic „Ion Bănescu”, Mangalia CT Petisleam Turchean Orășelul meu - machetă 49 48 48   87 Pr
5 Fotache Ioana IX Liceul Tehnologic Economic „Virgil Madgearu”, Iași IS Mihăilă Liliana Arta printre galaxii 47 49 48   86 Pr
6 Balcan Giulia VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași IS Hreniuc Raluca, Ciobanu Cătălina Călătoriile lui Păcală 48 48 48   86 Pr
7 Grigoraș Miruna X Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Dumitrache Coca Mirajul aurorei 47 47 47   85 Pr
8 Olaru Elena  X Liceul Teoretic „Nicolae Bălcescu”,  Medgidia CT Vasile Iuliana Portret 43 46 47   82 Co
9 Mihalache Anastasia, Mihalache Medea, Tănase Mirela VIII, VI Școala Gimnazială „Ștefan Bârsănescu”, Iași IS Ciobanu Cătălina, Hreniuc Raluca Ploaie de meteoriți 46 46 46   82 Co
10 Enciu Miruna, Lipovanu Letiția, Popuțoaia Georgiana, Târpescu Eliza IX Colegiul Național „Mihail Sadoveanu”, Pașcani IS Dumitrache Coca, Pădurariu Petru Steaua si muzica planetelor 44 45 44   81 Ar
11 Perțu Anca XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Cazacu-Davidescu Ion Tesla vs. Edison 44 44 43   81 JV
12 Crăciun Elena, Crăciun Maria VII Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria  Reflexia – foto 47 45 43   81 JV
13 Crăciun Mircea, Sîrbu Bianca VII Școala Gimnazială „Otilia Cazimir”, Iași IS Manole Maricica, Verdeși Brândușa  Cad pietrele din cer 45 44 43 50 80 JV, Ei
14 Vișan Ștefania, Frîncu Diana, Tudor Andreea IX Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Maga Cristinel   Microcosmosul 45 42 42   79 JV
15 Bilec Andreea Alecsandra, Plaiu Daria Maria, Sandu Dan Dumitru IX Colegiul Naţional "Mihail Sadoveanu", Paşcani IS Banu Viorel, Pădurariu Petru Optica și norii lenticulari 42 45 44   79 Ar
16 Iordache Ionela X Colegiul Național „Grigore Ghica”, Dorohoi BT Mertic Petru Aurora boreală 41 45 43   77 Ar
17 Dănilă Bianca Dimitra VI Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir”, Iași IS Drăgan Daniela Casiopeeia 42 42 42   74  
18 Hamciuc Viviana Ștefana XI Colegiul Naţional "Mihail Sadoveanu", Paşcani IS Banu Viorel Aurora Boreală 41 42 41   74  
19 Cișmigiu Iuliana, Vițelaru Alexandra VII Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Bahrim Mariana, Voinea Sabina  Eclipsa de soare 41 42 41   74  
20 Smaranda Diana, Cîrlig Mădălina, Oprea Raluca VI Școala Gimnazială „George Enescu”, Năvodari CT Oprea Camelia Fenomene solare 42 42 41   73  
21 Mambet Myren  X Colegiul Național „Mircea cel Bătrân”, Constanța CT Oprea Sanda La înălțimea bufnițelor 41 42 42   73  
22 Moroianu Andrei XI Liceul Teoretic „Traian”, Constanța CT Căițeanu Diana, Maga Cristinel Fiizca în viața cotidiană 42 41 40   73  
23 Bălan Elisabeth Antonia, Cîrjan Catarina VII Școala Gimnazială „George Enescu”, Năvodari CT Oprea Camelia Natura la superlativ 42 41 42   73  
24 Luca Gabriela, Prună Alexandra, Constantin Cristina, Botez Silviana VI Școala Gimnazială „Vasile Cristoforeanu”, Rm. Sărat BZ Coman Diana Astronomia 40 41 42   73  
25 Antochi Iulia X Colegiul Național „Grigore Ghica”, Dorohoi BT Mertic Petru Rolul gravitatiei in univers si in existenta omului 39 42 41   72  
26 Anghel Liviu XI Colegiul Național „Mihai Viteazul”, Ploiești PH Lumezeanu Ioan, Iosub Violeta Eroii cerului 40 42 42   72  
27 Axinia Ruxandra Maria XI Colegiul Naţional "Mihail Sadoveanu", Paşcani IS Banu Viorel, Pădurariu Petru Roaller coasterele și forțele fizicii 39 41 40   72  
28 Pușcașu Ana IX Colegiul Național „Emil Botta”, Adjud VN Ciobanu Adriana Camelia Fizica în natură 38 40 39   69  


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa interjudeţeană, 27 - 28 mai 2017, Iași
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Film
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Cojocaru Tudor, Fotea George, Mahalu Adrian XII Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza”, Iaşi IS Andrei Cătălina, Maximiuc Ariadna Știu animalele fizică? (III) 50 50 50   90 Pr
2 Ciudin Alexandra, Rusu Ada, Telehoi Andreea, Bercea Oana, PleșoianuTeodor, Dordea Ana, Ioniță Cristiana, Pintoiu Ioana, Potlog Andrei, Catinas Ingrid, Savin Carol, Ciolăneșteanu Gabriel X Colegiul Național de Arte „Regina Maria”, Constanța CT Burlacu Gabriela-Rodica, Gevat-Ismet Nejdet Pastelul sunetelor 50 50 50   90 Pr
3 Vasluianu Tudor XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Cazacu-Davidescu Ion Giroscopul - "Sfidare la adresa gravitației" 49 47 47   85 Pr
4 Harasim Ștefania, Paraoanu Iulia, Punei Roxana, Popovici Ruxandra, Antaluțe Luiza XI, X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Cazacu-Davidescu Ion, Rotaru Feldioara Filmul - realitate sau fictiune 46 46 46   82 Co
5 Gavriluță Ioan, Timofte Cristian VII Școala Gimnazială „Al. I. Cuza”, Podu Iloaiei IS Tansanu Elena Interacțiunea  46 46 46   82 Co
6 Prisacariu Ștefan, Ion Nela XI Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Cazacu-Davidescu Ion Principiile fizicii în jocurile video 47 47 46   82 JV
7 Chelariu Sabian Andrei, Constandache Eduard Gabriel, Istov Tudor George, Romila Vlad Alexandru IX Liceul Teoretic de Informatică „Grigore Moisil”, Iași IS Smirnov Marius Universul 46 46 46   82 Co
8 Florescu Tiberiu, Ignat Gabriel, Mocanu Răzvan, Gheorghe Răzvan,Răceală Emanuel, Efrem Cristian, Burlacu Andreea, Zănoagă Ștefania Ana Maria, Mihai Diana Cosmina XII, XI Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria, Baban Valerica, Anghel Cristina Fizica fără sfârșit 45 44 47   82 Co
9 Filip Albert, Gologan Lidia, Gorea Mălina Grozavu Ana VI Școala „Varlaam Mitropolitul”, Iași IS Aruxandei Mădălina Bucuria experimentului de fizică în fotografii 44 46 45   81 Ar
10 Andrei Alexandra, Boicu Anda Mihaela X Liceul Teoretic „Ion Luca”, Vatra Dornei SV Barcău Mirela Teleportarea 43 45 44   80 Ar
11 Boca Ștefan IX Liceul Teoretic „Ion Luca”, Vatra Dornei SV Barcău Mirela Deșeuri spațiale 45 44 44   79 JV
12 Pîrlea Eusebiu, Sofia Ioan, Ștefan Irina XI, X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Cazacu-Davidescu Ion, Rotaru Feldioara Unde electromagnetice 44 44 44   78 JV
13 Ungureanu Mihai, Vârlan Narcisa IX Liceul Tehnologic „Ion Mincu”, Vaslui VS Mocanu Zina-Violeta Fizica și viața 42 44 42   76 Ar
14 Babiac Daniel Sebastian, Drăgan Maria, Feraru Cristina XI Liceul Teoretic „Lascăr Rosetti” Răducăneni IS Carp Liliana, Ciobănică Radu Fizica armelor medievale 44 41 41   76 JV
15 Mihăilescu Andi, Bordeianu Cosmin, Mihalcea Răzvan X Liceul Teoretic „Miron Costin”, Iași IS Antici Adina Experiențe 41 41 41   73  
16 Cotic Mădălin Iulian, Jalaboi Iustin Gheorghe, Petrea Irina Alexandra, Sandu Andreea Ștefania, Tîrpescu Sabina Maria XI Colegiul Naţional "Mihail Sadoveanu", Paşcani IS Banu Viorel Entități Luminoase 38 41 40   71  


CONCURSUL DE CREATIVITATE ÎN FIZICĂ ŞI TEHNOLOGII "ŞTEFAN PROCOPIU"
Etapa interjudeţeană, 27 - 28 mai 2017, Iași
Secţiunea COMPOZIŢII PE TEME ŞTIINŢIFICE(FIZICĂ ŞI ARTE ) - Teatru
Nr. crt. Numele și prenumele Cls. Unitatea școlară, localitatea Jud. Profesor îndrumător Titlul lucrării JV     50 Ar   50 Co   50 Ei       50  Pr    90 Diplome acordate
1 Axinte Maria Theodora, Cangea Sabina, Susan Ioana, Gorgovan Bianca Maria, Panait Ioana Teodora, Georgescu Delia Andreea, Grasu Costin Alexandru, Voineagu George Cristian, Pițigoi Ioana, Niculiță Alexia, Hânsă Sabin Ștefan, Ciucă Victor Marian, Ilie Simina, Peagu Ana-Maria, Bardi Robert VI Liceul Teoretic „Ovidius”, Constanța CT Leu Sorina Maria Isaac Newton 48 48 47   85 Pr
2 Costea Maria Cristina, Smaranda Diana, Amet Melisa, Micle Beniamin, Drăgan Laura, Strugaru Ștefania, Petian Simona, Durdureanu Adina, Cîrjan Catarina VI, VII Școala Gimnazială „George Enescu”, Năvodari CT Oprea Camelia, Nicolau Nina Elevul Goe dintr-a șaptea  47 48 48   85 Pr
3 Bârzu Cătălina, Casian Delia, Hrostea Carmen, Lazăr Larisa, Judele Mădălina, Crăciun Marian IX Liceul Teoretic „Miron Costin”, Pașcani IS Cazacu-Davidescu Ion, Lupuleasa Dana Când însăși istoria se schimbă 42 45 45   80 Ar
4 Alexoaie  Diana Paula, Cronț  Andreea Giorgiana, Gherase  Laura Beatrice, Ionel  Sebastian, Enacache Adelina IX Liceul „Regina Maria”, Dorohoi BT Borșan Aurica Disputa fizicienilor 42 44 44   78 Ar
5 Despan Mihaela Rodica X Liceul Tehologic Măneciu, Măneciu-Ungureni PH Despan Gabriela Alcoolul și fizica 35 35 35   63  
Președintele comisiilor de evaluare, Președintele secțiunii,
prof. Iulian Leahu prof. Raluca Hreniuc



Site coordonat de :
Editor : prof. Iulian Leahu (Iasi)            Administrator : prof. Ion Cazacu-Davidescu (Iasi)
2006-2019 Concursul de creativitate "Stefan Procopiu"
site gazduit de mxhost.ro